Nieporozumienie

Wszelkie komentarze i opinie dotyczące Elenoty mile widziane
Łukasz P

Nieporozumienie

Postautor: Łukasz P » wt 13 maja 2003, 14:16

Witam
Jestem troche zmartwiony faktem iż zostało zablokowany mój IP na waszej przeglądarce Elementów Elektronicznych. Zostałem niby oskarżony o używanie automaczne ściąganie tamtych schematów choć w rzeczywistości nic takiego nie miało miejsca. Jestem studentem Politechniki Śląskiej na kierunku Elektronika i bardzo często korzystam z tej bazy opisow układów . Teraz jest mi to szczególnie potrzebne, więc jeśli możecie to proszę o zdięcie blokady. Wydaje mi się że zawiódł któryś z waszych programów wykrywających automatyczne ściąganie i niepodstawnie zostałem zablokowany. Jeśli macie jakiś dokument potwierdzający, że teraz kłamie, bardzo chętnie bym go zobaczył , jeśli nie proszę o zdięcie blokady jak najszybciej . Oto mój IP:157.158.182.87 troniny@o2.pl . Z poważaniem
Łukasz P.

Andy
Administrator
Administrator
Posty: 165
Rejestracja: pn 25 lis 2002, 13:18
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Andy » wt 13 maja 2003, 16:35

Witam,
otóż Twój numer IP nie został zablokowany, natomiast korzystasz z proxy w3cache.polsl.gliwice.pl. Niestety mamy ustawiony automat na włączenie blokady w momencie przekroczenia 2000 ściągniętych plików w ciągu dnia, a ponieważ dla tego automatu ściągasz pliki z IP proxy (a nie Twoim IP) to został on zablokowany. Na tym numerze IP jest po prostu dużo odwołań wielu różnych użytkowników. Być może trzeba będzie wyłączyć blokadę dla w3cache...
Blokada została oczywiście zdjęta.
Pozdrawiam

MDz
Raczkujący użytkownik 2
Raczkujący użytkownik 2
Posty: 14
Rejestracja: sob 15 mar 2003, 15:34

Postautor: MDz » ndz 23 lis 2003, 14:01

Rozumiem potrzebę walki z robotami, ale chyba tym razem automat naprawdę wykazał się nadgorliwością :o
Komunikat "Mamy podstawy do tego, aby sądzić, że to nie człowiek ściąga pliki lecz program do kopiowania stron www...." dopadł mnie po ręcznym uruchomieniu dwóch sesji transferu plików. Korzystam z SDI [IP:217.96.221.228] i w przeglądarce nie mam wpisanego żadnego proxy. Przynajmniej w jawnej postaci. Poza tym słoneczne, niedzielne popołudnie, to chyba nie pora kiedy można się spodziewać przeciążenia łącza? ;-)

Chyba nie muszę dodawać, jak zmartwiło mnie zapowiedziane 5 dni kwarantanny? To przecież oczywiste dla wszystkich maniaków, regularnie korzystających z EleNoty :-)

--
Pozdrowienia
Marek Dzwonnik
mdz@message.pl

Andy
Administrator
Administrator
Posty: 165
Rejestracja: pn 25 lis 2002, 13:18
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Andy » ndz 23 lis 2003, 15:01

Witam,
Okazuje się że nasz automat chyba nie za dobrze działa... W zamyśle miał on wykrywać 1000 ściągniętych pdf-ów w ciągu jednego dnia. Wydaje się to rozsądną liczbą. Być może trzeba będzie zweryfikować jego działanie, chociaż do tej pory nie sprawiał nam problemów..
Nasza kolekcja pdf-ów może być łakomym kąskiem do ściągnięcia, a ponieważ nasze łącza nie należą do najwolniejszych istnieje ryzyko przeciążenia naszego serwera ;-)
Tymczasem ogłaszam zbiorową amnestię, nie można przecież podpaść wszystkim "maniakom EleNoty" :-)
I jeszcze jedno (do osób ściągających hurtowo): nikt nie zamierza zamknąć EleNoty, więc bez obawy, te pdf-y nie znikną...

Pozdrawiam,
Andrzej


Wróć do „Uwagi, sugestie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości

cron