Dokumentacja ATMega128

Nie możesz znaleźć konkretnej dokumentacji? .. zapytaj tutaj.
Gość

Dokumentacja ATMega128

Postautor: Gość » czw 16 mar 2006, 21:30

Witam!

Jakie książki lub inne pozycje należało by przeczytać przed pierwszym kontaktem z tym prockiem.Dopiero zaczynam zabawę i chciałbym żebyście wskazali mi dobre tytuły..... oprócz dokumentacji oczywiście :)
Jakieś linki.... za wszelki info byłbym wdzięczny....

Gość

Postautor: Gość » czw 16 mar 2006, 23:24

witam

moim zdaniem to książki mogą się przydać tylko jeżeli nie miałeś dotąd jakiejkolwiek styczności z mikroprocesorami, pozatym są to pozycje przeważnie drogie i niestety niezbyt dobre (no bo poco komu dokumentacja do procka przetłumaczona na polski i w twardej okładce? - chyba że ktoś lubi;)
z prockiem najlepiej się zapoznać poprzez lekturę dokumentacji udostępnionej przez producenta i errat do tej dokumentacji (to ostatnie ekstremalnie konieczne w przypadku nowych procków microchipa), w przypadku AVRów można znaleźć sporo ciekawych przykładów na stronie atmela - application notes (http://www.atmel.com/dyn/products/app_n ... ily_id=607)
dużo ciekawych informacji znajduje się też na stronce http://www.avrfreaks.net/

Gość

Postautor: Gość » pn 20 mar 2006, 3:41

Racja...... w dokumentacji wszystko jest.

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » śr 22 mar 2006, 0:29

Warto jeszcze poczytac command set jesli chce sie programowac toto w asemblerze. Zachecam, prosze sie nie przerazac slowem "asembler" bo to jest naprawde przyjemny jezyk - zwlaszcza w wersji AVR. Do tego dosc intuicyjne (i na dodatek darmowe) AVR Studio, jakis programator (np moj - zapraszam na www.pj.wroclaw.pl ) i mamy gotowy zestaw za praktycznie 3 zlote (cena 2 zlacz).

Command set mozna sciagnac tutaj (jesli komus nie chce sie przekopywac strony Atmela): http://pj.wroclaw.pl/ftp/AVR_SET.pdf

Swoja droga nie wiem czy dobrze jest zaczynac od M128 - to duzy i dosc drogi uklad, duzo nauki jak na poczatek, uszkodzenie moze byc przykre finansowo a i samo wlutowanie 128 nog jest uciazliwe. Ja osobiscie cwiczylem na Mega16 (zreszta nadal czesto uzywam bo to moj ulubiony atmel... Polecam - mozliwosci niewiele mniej co M128 a nie jest zbyt wielki (DIP40) ani zbyt drogi)

PS. NIE polecam bascoma - bardzo to przereklamowane a programowanie mikrokontrolera w basicu zakrawa na zart :(


Wróć do „Noty katalogowe / datasheets”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 9 gości

cron