katalog elementów elektronicznych

Nie możesz znaleźć konkretnej dokumentacji? .. zapytaj tutaj.
regorek
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: wt 27 lut 2007, 19:50
Kontaktowanie:

katalog elementów elektronicznych

Postautor: regorek » wt 27 lut 2007, 19:56

poszukuje ksiazki w ktorej skatalogowane sa elementy elektroniczne( max. napiecie poszczegolnych elementow. itp.). chodzi mi o tytuł badz autora. znacie jakies dobre pozycje ?bede bardzo wdzieczny
Grzegorz Maciorowski

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » wt 27 lut 2007, 22:59

Ladny katalog ma np. Elfa - taka 1000+ stronicowa cegla formatu A4 :)
Pozdr.

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

katalog....

Postautor: PI » wt 27 lut 2007, 23:49

Witam; "movzx" jak zazwyczaj ma rację, ale zapomniał o zamieszczeniu drobnej uszczypliwości w swoim stylu - taką książką jest Internet. Znakomita wiekszość producentów podzespołów elektronicznych na świecie namiętnie wrecz zamieszcza katalogi swoich wyrobów, gdzie mozna znaleźć wszystkie dane (tzw. datasheet). Jest ich tyle, zupełnie za darmo, że nie starczy życia, aby je wszystkie ściągnąć i przeczytać. Podaje kilka przykładów z mojej kulawej pamięci:
ONsemi, Texas Instruments, National Semiconductors, Philips, Toshiba, Sanyo, NEC, Mitsubishi, Sony, Vishay, Wima, ALPS, IR (International Rectifire), QTopto, Sanken, Exar, Xicor, AD (Analog Devices), ST (SGS-Thomson) i tysiace innych. (ONsemi i QTopto powstały z rozpadu Motoroli). Tu, na Elenocie tez mozna znaleźć znaczne i znaczące zbiory danych, głównie elementów półprzewodnikowych. A piekna lista producentów jest wprost na stronie głównej :D
PI

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » śr 28 lut 2007, 0:33

Przepraszam PI za zawod ktory sprawilem ;)
Po prostu uznalem ze internet jest w oczywisty sposob nasuwajacym sie zrodlem, a z kontekstu wynikalo ze autorowi chodzilo raczej o ksiazke w wersji papierowej - a ze Elfa jest najwieksza aktualna cegla jaka znam (w dodatku chyba darmowa), polecilem :)
Pozdr.

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

katalog....

Postautor: PI » śr 28 lut 2007, 22:21

Witam; zawód straszny, he he :D . Fakt, mam stary katalog Elfy nr 47 i rzeczywiście jest to niezła cegła, ale i lektura. Elfa ma rzeczywiście rozległy asortyment, ale te ceny !!!!!!!! Nie jestem też pewien, czy obecnie jest on free, ale warto sprawdzic. Pozdrawiam wszystkich,
PI

elek55
Raczkujący użytkownik 4
Raczkujący użytkownik 4
Posty: 22
Rejestracja: ndz 19 lis 2006, 11:27

Postautor: elek55 » czw 17 maja 2007, 21:51

Korzystaj z http://www.datasheetcatalog.com/ skoro jesteś w sieci.


Wróć do „Noty katalogowe / datasheets”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 25 gości

cron