Tranzystor K241-GR

Nie możesz znaleźć konkretnej dokumentacji? .. zapytaj tutaj.
Boris
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: ndz 25 sty 2009, 21:45

Tranzystor K241-GR

Postautor: Boris » wt 27 sty 2009, 23:23

Witam!
Poszukuję danych tranzystora jak w tytule --> K241-GR.
Jeśli ktoś coś wie, yo uprzejmie proszę :)

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

K241GR

Postautor: PI » śr 28 sty 2009, 1:07

Witam; wszystko wskazuje na to, że jest to dość rzadko spotykany jednobramkowy MOSFET małej mocy 2SK241GR (GR=Idss<6>). Przeznaczony do zastosowań jako wzmacniacz wstępny w.cz. w zakresie do ok. 250MHz. Produkowany przez Toshibe; zamienników raczej sie nie znajdzie.
PI

Boris
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: ndz 25 sty 2009, 21:45

Postautor: Boris » śr 28 sty 2009, 2:06

Dięki za odpowiedź. Google nie umiał mi pomóc, a chodziło mi żeby mniej więcej paramerty znać. Na pewno mi to pomoże.

Boris

^Target
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 217
Rejestracja: śr 21 sty 2004, 9:45
Lokalizacja: okolice Bielska-Białej
Kontaktowanie:

Postautor: ^Target » śr 28 sty 2009, 3:00

jeśli można się wtrącić, to dość nietypowy element. Wydawać by się mogło, ze n-kanałowy MOSFET to nic nadzwyczajnego, jednak to jest akurat tranzystor z kanałem zubażanym, czyli tzw. normalnie otwarty. W praktyce zachowuje się podobnie jak J-FET, jednak charakteryzuje się znacznie mniejszym prądem bramki. Dodatkowo, może pracować w zakresie dodatnich napięć Ugs. Zdecydowanie trudny do zastąpienia element, dzisiaj już bardzo rzadko spotykany. Podobnie jak zdecydowana większość japońskich 2Sx'ów
chciałeś zrobić wzmacniacz, a wyszedł jak zwykle ... mieszacz :/

"Eksperci nie mają monopolu na dobre rady" - Bob Pease
nie jestem żadnym specjalistą

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

2SK241

Postautor: PI » śr 28 sty 2009, 14:22

Witam; wrodzone lenistwo nie pozwoliło mi wczoraj napisac tego, co zrobił za mnie Target. Idąc dalej za tą informacja, można spróbować w przypadku uszkodzenia oryginału wstawić jakiegoś J-FET'a, uwzgledniając jakies drobne modyfikacje aplikacji (.. rezystor w źródle itp). Praktycznie, wielkość wzmocnienia układu nie powinna istotnie sie zmienić. Mogą ulec nieco pogorszeniu parametry szumowe. Jeszcze jedno, czego wyraźnie nie napisałem; Idss dla egzemplarzy z oznaczeniem GR zawiera sie w granicach 6 - 14 mA,(przy Ugs=0), a więc są to wartości dość typowe dla wielu J-FET'ów.
PI


Wróć do „Noty katalogowe / datasheets”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 3 gości

cron