Strona 1 z 1

SVI3204 - datasheet - szukam

: sob 28 sty 2012, 22:02
autor: matrix
Słuchajcie, szukam noty aplikacyjnej do układu SVI3204. Jest to końcówka mocy w amplitunerach Technics.

Re: SVI3204 - datasheet - szukam

: pn 30 sty 2012, 22:26
autor: PI
Witam; temat poszukiwania informacji o układach hybrydowych SVI ( inaczej RSN) jest obecny w necie
od wielu lat. Oczywiście bez skutku - bez pozytywnego skutku!!! Jest pewna ilość takich układów, stosowanych w SPU (i to dość wiekowych), do których nie ma dostepu. Jest to wyraz pewnej polityki korporacyjnej - serwisowej, aby uniknąć mozliwości powstawania podróbek, lub układów zastęczych.
Tak było np z ogromna serią układów STK, których chińskie podróby w pewnym momencie pojawiły sie na europejskim rynku i okazały się nic nie warte.
Jest bardzo prawdopodobne, że te hybrydy produkowało Sanyo, ale na mocy odpowiednich porozumień nie udostępniono dokumentacji; takie przypadki w dziedzinie produkcji układów półprzewodnikowych zdarzały sie dość często i były związane z wieloma bardzo znanymi producentami.
Co do noty aplikacyjnej - mając schemat wzmaka, czy amptunera mozna pozwolić sobie na wykoncypowanie jak to działa, a pewno mozna pokusic się o replikację układu - z gorszym, lub lepszy skutkiem. Oczywiście jest to zadanie dla fanatyków!!! Bywa, że te układy mozna gdzies, czasem kupić - np North w Koszalinie.
Ta firma nalezy do dużej europejskiej sieci serwisowej i ma spore mozliwości.
PI

Re: SVI3204 - datasheet - szukam

: pn 30 sty 2012, 23:07
autor: matrix
Dzięki serdeczne za (p)odpowiedź. Szukałem tylko dlatego że za naprawdę małe pieniądze zakupiłem do naprawy amplituner Technics SA GX370.
Same końcówki mocy mam sprawne ale wywala mi overload w związku z jednym z tranzystorów w obwodzie jednej z końcówek. Prawdopodobnie dioda zenera (15V) nie trzyma parametrów i wyłącza ww tranzystor wyłączając jednocześnie cały układ i wywalając na wyświetlacz piękny napis.

Jak wpinam się miernikiem aby zmierzyć napięcie zasilania na tejże diodzie to amplituner po chwili się włącza, co sygnalizuje mi że miernikiem wysterowuję ów tranzystor, co jednocześnie udowadnia niesprawność diody zenera.

W ogóle to nie wiem czy nie pokuszę się o zaprojektowanie płytki zastępczej lutowanej w miejsce końcówki mocy. Taka płytka realizowała by wszystkie funkcje danej końcówki mocy posiadając jednocześnie wyprowadzenia do podłączenia innej (czytaj łatwiej dostępnej) końcówki zasilanej takim samym napięciem.