Przetwornica DC/DC do EVO n 610c

JVC
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: śr 01 cze 2005, 9:23

Przetwornica DC/DC do EVO n 610c

Postautor: JVC » śr 01 cze 2005, 9:34

Witam.
Poszukuje przetwornicy DC/DC do n 610n albo info jaką wartość ma oporek R25 i czym zastąpić Si7840DP.
Pozdrawiam JVC

JVC
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: śr 01 cze 2005, 9:23

Postautor: JVC » czw 02 cze 2005, 17:17

Pomocy!!!!!!!!!!!

PI

EVO

Postautor: PI » pt 03 cze 2005, 0:28

Witam; przetwornica DC/DC - t.zn. na płycie głównej?????? w panelu LCD??? trochę szczegółów by się przydało...
PI

PI

Cmpq

Postautor: PI » pt 03 cze 2005, 1:00

To ja.... niestety, w instrukcji serwisowej ani sladu schematów - cbdp,
czyli co było do przewidzenia. Aha, no i z grubsza wiem, o co chodzi z ta pzretwornica DC/DC. To taki moduł na płycie gł. Generalnie producenci kompów, notebooków, kart rozszerzeń itp. nie przewidują napraw takiego sprzętu, stąd brak schematów. Ale Compaq to HP (Hewlett-Packard), zatem z serwisem nie powinno byc problemu, HP ma mocną sieć serwisowa w Polsce.
PI

JVC
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: śr 01 cze 2005, 9:23

Postautor: JVC » pt 03 cze 2005, 8:39

Witam.
Dobre by było to co pioszesz ale hp niestety do tego modelu nieprzewiduje partlisty więc lipa! - to był mój pierwszy krok ponieważ było to najłatwiejsze posunięcie?A teraz zaczołem rzeźbe w tym module,wymieniłem maxy, oporek, i było troche dymu z mosfetów bo którys musisał być wczesniej uwalony a teraz dyma puscił! hihihi?!!
Niewiem czym zastąpić Si7840DP to ponoćbardzo szybka bestia!???
Pozdrawiam JVC

PI

EVO...

Postautor: PI » pt 03 cze 2005, 23:54

Witam; co do serwisu HP - miałem na uwadze pertraktacje dot. zakupu całego modułu. Co do Si7840DP- to tranzystor Vishay'a 30V, 18A i extremalnie małej Rds_on od 7 do 14 miliomów. Jest on szybki, ale MOSFET'y z natury są raczej szybkie. Wydaje mi się, że tu głównie chodzi o tą niską rezystancje w stanie włączenia. Vishay ma zdaje się w Polsce jakiegos przedstawiciela, ale to nie znaczy, że tą droga da się załatwic ten tranzystor. Natomiast na stronie Vishay'a można poszukac jakiegos centrum dystrybucji w pobliżu naszych granic. Teraz jest łatwiej ściągnąć coś z zagranicy. Co do dymu - jeżeli układ nie jest zbytnio napakowany, to zawsze dobrze jest przynajmniej częściowo zrysować sobie schemat okolicy i zastanoawić sie, gdzie może być zwarcie lub jaką wartośc (zależnie od położenia) mógł mieć ten R25. Ja ostatnio ślęcząc z lupą w ten sposób znalazłem uszkodzonego zenera w LCD, co przy stopniu upakowania płyty gł. wydawało mi się w pierwszym podejściu robotą dla dożywotków. (Zener nie poleciał dobrowolnie, ale dlatego, że zasilacz zewn. był kitowy i przywalił overvoltage). Powodzenia.
PI


Wróć do „Kupię / poszukuję”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości

cron