Zamiennkik JRC4558 lub JRC4558D

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
adams1989
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 8
Rejestracja: pt 25 lut 2005, 20:52
Lokalizacja: Gliwice

Zamiennkik JRC4558 lub JRC4558D

Postautor: adams1989 » pt 25 lut 2005, 20:55

Witam, mam pytanie, czym mozna zastąpic układ JRC4558 lub JRC4558D, lub jak ktos wie gdzie je dostać, bo słyszałem ze nieprodukująjuz ich, a sałyszałem tez ze mozna zastąpic te dwa układy, scalakiem TL072. Prosze o pomoc

PI

czym..4558

Postautor: PI » pt 25 lut 2005, 23:54

Witam;4558 to popularny podwójny wzmacniacz operacyjny powszechnego stosowania. Z powodzeniem można go zastapic np.LM833,
NE5532, LM358 itp - jest tego sporo. TL071 to tez podw. wzmacniacz oper.,
ale z wejściem FET. Co do aplikacji te wszystkie wzmacniacze są zamienne, są też zgodne "pinowo", róznice są we właściwościach, ale czesto nie ma to aż tak dużego znaczenia. Układ 4558 był produkowany przez kilka firm, nie tylko JRC (np. przez Motorolę) i zawsze po prefiksie firmy były te cztery cyfry. Myślę, że mimo wszystko jest on do kupienia, podobnie, jak inne wymienione układy. Trzeba szukać w większych sklepach elektronicznych lub zamawiać za zaliczeniem przez internet - jest kilka solidnych firm, które realizuja bez problemu takie zamówienia. www.aprovi.com.pl ; www.north.com.pl ; www.lewandowscy.pl ; www.mselektronik.com.pl ; www.tme.pl
www.cybor-tech.com.pl

PI

4558

Postautor: PI » sob 26 lut 2005, 0:59

Bład!!! napisałem TL071 - źle!!! TL072 jest podwójny
Przepraszam,PI.

Gość

Re: czym..4558

Postautor: Gość » sob 26 lut 2005, 10:08

PI pisze:Witam;4558 to popularny podwójny wzmacniacz operacyjny powszechnego stosowania. Z powodzeniem można go zastapic np.LM833,
NE5532, LM358 itp - jest tego sporo. TL071 to tez podw. wzmacniacz oper.,
ale z wejściem FET. Co do aplikacji te wszystkie wzmacniacze są zamienne, są też zgodne "pinowo", róznice są we właściwościach, ale czesto nie ma to aż tak dużego znaczenia. Układ 4558 był produkowany przez kilka firm, nie tylko JRC (np. przez Motorolę) i zawsze po prefiksie firmy były te cztery cyfry. Myślę, że mimo wszystko jest on do kupienia, podobnie, jak inne wymienione układy. Trzeba szukać w większych sklepach elektronicznych lub zamawiać za zaliczeniem przez internet - jest kilka solidnych firm, które realizuja bez problemu takie zamówienia. www.aprovi.com.pl ; www.north.com.pl ; www.lewandowscy.pl ; www.mselektronik.com.pl ; www.tme.pl
www.cybor-tech.com.pl




Dziękuje Bardzo, bardzo mi pomogłeś

Gość

Re: czym..4558

Postautor: Gość » sob 26 lut 2005, 10:36

PI pisze:Witam;4558 to popularny podwójny wzmacniacz operacyjny powszechnego stosowania. Z powodzeniem można go zastapic np.LM833,
NE5532, LM358 itp - jest tego sporo. TL071 to tez podw. wzmacniacz oper.,
ale z wejściem FET. Co do aplikacji te wszystkie wzmacniacze są zamienne, są też zgodne "pinowo", róznice są we właściwościach, ale czesto nie ma to aż tak dużego znaczenia. Układ 4558 był produkowany przez kilka firm, nie tylko JRC (np. przez Motorolę) i zawsze po prefiksie firmy były te cztery cyfry. Myślę, że mimo wszystko jest on do kupienia, podobnie, jak inne wymienione układy. Trzeba szukać w większych sklepach elektronicznych lub zamawiać za zaliczeniem przez internet - jest kilka solidnych firm, które realizuja bez problemu takie zamówienia. www.aprovi.com.pl ; www.north.com.pl ; www.lewandowscy.pl ; www.mselektronik.com.pl ; www.tme.pl
www.cybor-tech.com.pl


Mam jeszcze jedno pytanie czy ten układ by też podpasował ?? NJM4558D-JRC http://www.aprovi.com.pl/towary.php?met ... 4558CN-MBR

Bo oryginalny JRC4558D jest troche drogi około 18zł- jak znalazłem w sklepie internetowym, bo konkretnie potrzebuje go do efektu gitarowego i chciałbym uzyskac jak najlepszy dzwiek. Z Góru dziękuje

http://www.aprovi.com.pl/towary.php?met ... 4558CN-MBR

PI

4558

Postautor: PI » sob 26 lut 2005, 19:20

Witam; nie, no nieporozumienie!!! zdecydowanie polecam LM833 lub
NE5532, ostatecznie LM358; są one dostepne wszędzie, bez problemu.
NJM to typowy prefiks stosowany przez JRC (pełna obecna nazwa to
New Japan Radio Corporation), czyli jest to to samo. Cena podana przez kolegę jest ewidentnie wzieta z księżyca, ale tak jest niestety w niektórych firmach - usiłują odstraszyc klientów. LM833 i NE5532 to przeciętnie 4 do 6 zyli, LM358 zależnie od firmy 1 do 2 zyli, radze upewniać się przez internet, bo cenniki nie zawsze podaja prawdę
(np North ma z tym jakies problemy, niektóre ceny sa tam wzięte z kiepskiego kabaretu). Pod tym względem polecam: www.aprovi.com.pl
www.huma.com.pl, www.cybor-tech.com.pl, www.lewandowscy.pl
4558 nie jest żadna rewelacją, to zupełnie przeciętny op.amp, na pewno gorszy od LM833 i NE5532 - wystarczy popatrzec na datasheet.
PI

PI

4558

Postautor: PI » sob 26 lut 2005, 19:22

Jeszcze... MC4558 to to samo, prod.Motoroli, ważne zeby był w obudowie DIP8

Gość

Re: 4558

Postautor: Gość » sob 26 lut 2005, 20:10

PI pisze:Jeszcze... MC4558 to to samo, prod.Motoroli, ważne zeby był w obudowie DIP8


dziękuje bardzo, teraz wiem na czym rzecz polega, :D

jang

Postautor: jang » ndz 27 lut 2005, 22:27

Dołożę jeszcze cegiełkę do wypowiedzi kolegi PI. Kilkakrotnie zamieniałen 4558 wzmacniaczem 4560. Jest nieco lepszy jako "samotny" element wzmacniający do takich zabawek jak efekty. A to ze względu na większą moc wyjściową. Polecam!

Gość

4558

Postautor: Gość » pn 28 lut 2005, 20:36

Dzieki !!!

waleeed12
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: pn 28 mar 2016, 8:23

Re: Zamiennkik JRC4558 lub JRC4558D

Postautor: waleeed12 » pn 28 mar 2016, 8:31

Jest nieco lepszy jako "samotny" element wzmacniający do takich zabawek jak efekty. A to ze względu na większą moc wyjściową. Polecam!



___________________
waleeed


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości

cron