Odtwarzacz mp3 z CDROMem

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
Vanderbirk
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 9
Rejestracja: śr 12 mar 2003, 19:05

Odtwarzacz mp3 z CDROMem

Postautor: Vanderbirk » śr 12 mar 2003, 20:35

Czy ktoś robi takie cudo? Ja przejżałem chyba z 50 projektów w necie i znalazłem tylko jeden który wyświetla tytuły, ale na archaicznym procesorze. Fabryczne też nie wyświetlają tak powiedziano mi w sklepie.

Veteran
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: czw 30 sty 2003, 13:27
Kontaktowanie:

Postautor: Veteran » czw 13 mar 2003, 16:55

Ja mam mp3-player Samsunga (z akumulatorkami dalem za niego 500zł) i wyswietla katalog, wykonawce oraz tytul utworu.
Kilka modeli Philipsa nie mialo takiej funkcji, ale coraz wiecej producentow wyposarza swoje playery w funkcje pokazywania tagow.

Co do przerobienia cdrom-u na odtwarzacz mp3 to polecam zajrzec www.yampp.com, oraz do archiwalnych numerow Elektroniki Praktycznej.

Pozdrawiam!

Vanderbirk
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 9
Rejestracja: śr 12 mar 2003, 19:05

Postautor: Vanderbirk » sob 15 mar 2003, 1:25

Tak sie złożyło, że yamppa juz przeglądałem wcześniej. Położono nacisk na miniaturyzacje, karty pamięci mają małą pojemność. To jest kaszana. Wiadomo, że nie można mp3-ki kompresować do maximum. Przy kompresji 192kbit/s i zmiennym bitrate o średniej 240kbit/s wychodzą najlepsze ale ile można ich załadować na tą karte. Sprawdzałem na porządnym wzm trudno jest zauważyć różnicę od orginału. A na płytę np. DVD dwuwarstwową wchodzi tego multum 70-80 godzin.

Veteran
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: czw 30 sty 2003, 13:27
Kontaktowanie:

Postautor: Veteran » sob 15 mar 2003, 15:41

Istnieje wersja Yampa obslugujaca dysk twardy i cdrom.

Co do jakosci mp3-ki to sie zgadzam. Bitrate 128k wystarcza przy sprzecie przenosnym lub przy odtwarzaniu na kiepskiej jakosci (czytaj tanich) glosnikach komputerowych. Na sprzecie HiFi nie ma to jak dobry odtwarzacz CD (taki Maranz dotkniety reka Kena Ishivaty).

Pozdrawiam

Vanderbirk
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 9
Rejestracja: śr 12 mar 2003, 19:05

Postautor: Vanderbirk » sob 15 mar 2003, 23:09

Byłem na stronie yamppa i na Praktycznej Elektroniki i niemogłem się dopatrzeć wersji z CDROMem. Gdzie można znaleźć schemat i programy do niego?

Vanderbirk
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 9
Rejestracja: śr 12 mar 2003, 19:05

Postautor: Vanderbirk » ndz 16 mar 2003, 0:21

Znalazłem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
forum na yamppie tam się wszystkiego dowiem.
Dzięki


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 32 gości

cron