Mieszadło magnetyczne

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
DB
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: śr 09 mar 2005, 22:56

Mieszadło magnetyczne

Postautor: DB » śr 09 mar 2005, 23:16

Cześć!
Chciałbym skonstruować mieszadło magnetyczne, ale nie mam żadnej wiedzy elektronicznej i proszę o pomoc.
Mam juz w głowie plan jak to ma wyglądać, wiem co chcem zrobić nawet już je testowałem 8) , ale tylko przy zasilaniu prosto z płyty głównej komputera, a mieszadło musi byc mobilne - kompa ze sobą nie będe ciągał by zasilać mieszadło.
A więc tak posiadam wiatraczek od zasilacza jako napęd mieszdała na którym umieszczony będzie magnes neodymowy i zasilacz.
Dane zasilacza: PRL 230V - 50Hz 180mA
aaaaaaaa______
SEC.: 12V . . . . 1,5 A 18VA
aaaaaaaaaaaaaa______
Dane wiatraka: 12V . . . . DC 38mA 0,45W
I teraz co mam dać między wiatrak a zasilacz, jak to podłączyć żeby nie spalić wiatraka i można było regulować obroty??
A może trzeba wogóle inny zasilacz dać :idea: ??
Prosze o odpowiedź!
Pozdrawiam!

ikim
Piszący użytkownik 2
Piszący użytkownik 2
Posty: 48
Rejestracja: czw 09 sty 2003, 9:43

Postautor: ikim » ndz 13 mar 2005, 21:57

Nic nie piszesz o przeznaczeniu tego mieszadła tzn. do jakich celów ma służyć. Z pojęciem mieszadła magnetycznego można spotkać się w technice laboratoryjnej ale jego działanie jest oparte na całkiem innej zasadzie.

Gość

Postautor: Gość » pn 14 mar 2005, 9:56

Tak będzie to mieszadło do mieszania różnych roztworów interesuje mnie tylko co dać między silnik a zasilacz by nie spalić silnika i móc regulować obroty. Te profesionalne mieszadła działają na zasadzie uruchamiania kolejnych eloktromagnesow ale tak jak ja chcem też się da.
pozdro

DB
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: śr 09 mar 2005, 22:56

Postautor: DB » pn 14 mar 2005, 10:15

Ta gość dobrze pisze. Tak ma to wyglądać :D
Obrazek

ikim
Piszący użytkownik 2
Piszący użytkownik 2
Posty: 48
Rejestracja: czw 09 sty 2003, 9:43

Postautor: ikim » pn 14 mar 2005, 10:49

Zastosuj prosty regulator obrotów stosowany przez amatorów w komputerach. Do tego nie potrzeba dużej wiedzy elektronicznej. W załączniku są najprostsze układy i opis. Wystarczy w miejsce termistora podłączyć potencjometr o podobnej rezystancji. Reszta należy do Ciebie.
Załączniki
sterwentCPU.rar
(18.12 KiB) Pobrany 305 razy


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 28 gości

cron