Lcd

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
michul
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: śr 02 kwie 2003, 23:53
Lokalizacja: Tychy

Lcd

Postautor: michul » śr 02 kwie 2003, 23:59

Witam, używam wyswietlacza lcd 16*2, z at90s2313.Po kilku dniach działania zauważyłem że niektóre linie(pionowe) wyświetlacza nie świecą.Dzieje się to całkowicie przypadkowo i nie zawsze.Prosze o jakieś informacje, czy to wina programu, lutowania czy wyświetlacza.
Z 'góry' dzięki

Tdv
Raczkujący użytkownik 5
Raczkujący użytkownik 5
Posty: 28
Rejestracja: śr 05 lut 2003, 9:03
Kontaktowanie:

Postautor: Tdv » czw 03 kwie 2003, 13:41

Nie wiem czy na pewno bo musiałbym to zobaczyć, ale tak się może dziać jeżeli masz za szybkie odświeżanie wywietlacza... Poprostu nie nadąża wyświetlić tego co mu każesz robisz, szczegóelnie jeżeli czyścisz ekran przed ponownym zapisem.
tOMmy

michul
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: śr 02 kwie 2003, 23:53
Lokalizacja: Tychy

Lcd

Postautor: michul » czw 03 kwie 2003, 23:30

Z odświżanie raczej nie,bo wyświetlam średnio co 2 sekundy.Zauważyłem także, że napisy od lewej są najmocniej wyświetlane, do prawej coraz słabiej.Próbowałe juz prawie wszystkiego i nie mam pojęcia co się dzieje. A może coś z zasilaniem,jakie napięcie potrzebuje Lcd,może firma jakaś kiepska, już sam nie wiem.Prosze o pomoc z 'góry'...

Tdv
Raczkujący użytkownik 5
Raczkujący użytkownik 5
Posty: 28
Rejestracja: śr 05 lut 2003, 9:03
Kontaktowanie:

Postautor: Tdv » pt 04 kwie 2003, 10:58

No to nie mam pojęcia, buć może jest uszkodzony scalak z LCD.
tOMmy

michul
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: śr 02 kwie 2003, 23:53
Lokalizacja: Tychy

Lcd

Postautor: michul » pt 04 kwie 2003, 20:07

Chyba naprawde jest uszkodzony, dzięki za wszystko.I jak by ktos jeszcze miał jakieś pomysły to chętnie.

andmak
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: sob 05 kwie 2003, 23:04
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Postautor: andmak » sob 05 kwie 2003, 23:10

Rozbierz go i złóż ponownie.Może nie ma docisku dobrego wyświetlacz gumka druk.Spróbuj wyczyścić styki na druku pod gumką. Andrzej

Awatar użytkownika
Tomek11r
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: ndz 13 kwie 2003, 11:09

Postautor: Tomek11r » ndz 13 kwie 2003, 11:38

Zdemontuj wyświetlacz i wyczyść punkty kontaktowe na laminacie preparatem Kontakt lub innym usuwającym tlenki. To samo z gumą przewodzącą. Styki wyświetlacza lepiej wyczyścić na sucho miękką, nie rysującą powierzchni szmatką. Wszystko trzeba zrobić oczywiście bardzo delikatnie :wink: Jeśli nie pomoże, podejrzewam uszkodzenie wyświetlacza.
Sterowniki LCD zwykle uszkadzają się na dwa sposoby. Albo nic nie działa :( albo wyświetlają głupoty i wariują. Zdarzają się uszkodzenia termiczne, układ chce działać tylko po zamrożeniu.


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 39 gości

cron