USTERKA KARTY GRAF. LUB PŁYTY GŁÓWNEJ _ PASKI NA OBRAZIE

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
adams1989
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 8
Rejestracja: pt 25 lut 2005, 20:52
Lokalizacja: Gliwice

USTERKA KARTY GRAF. LUB PŁYTY GŁÓWNEJ _ PASKI NA OBRAZIE

Postautor: adams1989 » czw 26 maja 2005, 16:58

WITAM!! Zaczęło sie od pasków na monitorze, pracuje sobie normalnie na komputerze a tu nagle wyskakują paski no i trzeba zresetowac komputer. Po zresetowniu komputera karta graficzna (GeForce FX5200 128mb 128bit-kupiona w marcu zeszłego roku)niechce wstac - są dwa sygnały dzwiekowe przy sprawdzaniu sprzętu (niema obrazu ) jeden dłuższy drugi krótki. Po wyjęciu karty ze slotu AGP, i włożeniu jej spowrotem karta odpala jest obraz ale mniejwiecej co 30-60 minut trzeba powtórzyć to co wyżej pisałem i jest tak samo.Jestem troche wkurzony ponieważ wysiadł mi monitor - niewiem czy akurat z tego, bo monitor niejest (był ) pierwszej młodości rok prod .1994 . Niewiem co mogło by być przyczyną takiego zachowania się komputera a przynajmniej jednej częśći, tylko niewiem której. Jezeli ktoś by mógł podać mi jakies wskazówki jak mam sprawdzic przykładowo slot AGP lub katre graficzną , byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam Adam
Ps wpiąłem starą karte na slot PCI zobaczymy co sie bedzie działo.

Lukalago
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 9
Rejestracja: sob 21 cze 2003, 17:25
Kontaktowanie:

Postautor: Lukalago » sob 11 cze 2005, 18:21

Prosta , sprawa musisz wyeliminować po kolei poszczególne podzespoły.
Podepnij sprawny na 100% monitor o obserwuj co sie dzieje, jezeli to samo to wina po stronie kompa, analogicznie sprawdź karte graf.

Tomi3108
Piszący użytkownik 3
Piszący użytkownik 3
Posty: 68
Rejestracja: śr 02 mar 2005, 13:34

Postautor: Tomi3108 » ndz 12 cze 2005, 13:36

Witam: Prawie na bank masz zjeb....... karte grafiki ale dla sprawdzenia zrób jak pisze Lukalago posprawdzaj całą linie graficzną począwszy od monitora po karte graf. wtedy znajdziesz powód praktycznie na 100% to karta graf. 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Awatar użytkownika
hemodializa
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: ndz 08 lut 2004, 1:08
Lokalizacja: Pisz

Postautor: hemodializa » wt 14 cze 2005, 17:44

Tomi3108 pisze:Prawie na bank


Ja bym dał nawet i 100% ;)
@@@@@@@@@@@@@
Pozdrawiam Sebastian


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 40 gości

cron