Mapa pamieci AT89c2051

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
pancio
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: wt 20 wrz 2005, 17:54
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Mapa pamieci AT89c2051

Postautor: pancio » wt 20 wrz 2005, 18:00

Witam,

Mam pytanko, robie projekt z w/w procem i zastanawiam się jak wykorzystac przerwania tego proca od wewnetrznych ukladow. O ile nie mam problemow z napisaniem odpowiednich procedur to nie bardzo wiem jak przekazac procowi wektory tych przewan. zalezy mi na wykorzystaniu przerwan od T0, T1 i UARTa. Udoalo mi sie uruchomic proca z przerwaniem od T0 a procedure tego przerwania umiescilem pod adresem 000bH, jak jest z pozostałymi? Nigdzie nie moge znalezc mapy tych wektorow - pomocy!

pozdrawiam

Andy
Administrator
Administrator
Posty: 165
Rejestracja: pn 25 lis 2002, 13:18
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Andy » wt 20 wrz 2005, 19:13

Dokładne informacje znajdziesz w tym dokumencie:
http://elenota.iele.polsl.gliwice.pl/d.php?id=115784&pdf=doc4316 (Atmel 8051 Microcontrollers Hardware Manual).
Przejrzyj rozdział Interrupts (strona 2-112), znajdziesz tam wszystkie adresy wektorów przerwań.

pozdrawiam

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » wt 20 wrz 2005, 21:44

Mam _ogromna_ prosbe :
Zrob ten projekt na ATtiny, np. ATtiny26...
Dokumentacje wiekszosci AVR sa na Elenocie.
Ma 5x wiecej funkcji, sensownie ulozone porty, jest duuzo prostszy, ma 32 rejestry a nie zalosne 2, pieknego asemblera i programowanie ISP.
W ogole nie mam zielonego pojecia dlaczego ludzie tak uparcie uzywaja tych zabytkow '51. W szkolach wmawia im sie ze to sa takie "legendarne" procesory.
Nawet jesli sa - to niech pozostana juz w sferze legend a nie uprzykrzaja zycie ludziom.
Pare lat temu przerzucilem sie na AVRy i nigdy wiecej nie wezme '51 do reki.
Pozdr.

pancio
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: wt 20 wrz 2005, 17:54
Lokalizacja: Gliwice
Kontaktowanie:

Postautor: pancio » czw 22 wrz 2005, 19:53

Dzieki za pomoc i sugestie, niestety nie moge zmienic teraz ukladu... założenia projektu zmuszają mnie do zastosowania x51. Ale miałem już okazję pracować a AVRem i trzeba przyznać, że poza wymogami poznania troszkę odmiennego assemblera jest godnym zastępcą x51 :-)

Pozdro

Awatar użytkownika
_saico_
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: pt 25 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Cieszyn
Kontaktowanie:

Postautor: _saico_ » wt 27 wrz 2005, 0:21

0003H INT0'
000BH T0
0013H INT1'
001BH T1
0023H UART

...to tak na wypadek jakby jeszcze nie było wiadomo, gdzie co i jak... ;)
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale ja zazwyczaj w tych adresach umieszczam tylko skok do procedury, którą umieszczam raczej gdzieś dalej w pamięci programu, bo robi sie tam czasami troche za "ciasno" żeby zmieścić coś sensownego... ;)

Pozdrawiam!!

P.S. movzx masz może jakiś przyjemny w obsłudze edytor z kompilatorem assemblera do AVRów? Chyba się za jakiś czas przerzuce, bo ISP to jednak wygoda w trakcie testów... :] Przez ciągłe przekładanie '51 można sobie odcisków narobić... ;)
...to, że jesteś paranoikiem nie oznacza wcale, że nikt nie chce Cie zabić... :]

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » wt 27 wrz 2005, 0:36

Osobiscie uzywam darmowego AVR Studio 3.56 (4.0 z nieznanych przyczyn mi sie sypalo na win98, teraz mam xp i nie chce mi sie przerzucac ;)
Obsluguje "modulowo" wszystkie chyba AVRy (w koncu program Atmela).
Jak dla mnie bardzo prosty, przejrzysty a przez to przyjemny i intuicyjny w obsludze.
Moj programik do programowania AVRow (do wziecia z www.pj.wroclaw.pl ) czyta pliki .gen wypluwane przez tenze kompilator (trzeba go odpowiednio ustawic) i mam razem z prosciutkim "uniwersalnym" kablem (opisany w moim programie) podpinanym do "uniwersalnego" zlacza ktore robie w kazdym ukladzie na AVR - kompletny zestaw "AVR maker" ;)

Polecam.
Pozdr.

Awatar użytkownika
_saico_
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: pt 25 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Cieszyn
Kontaktowanie:

Postautor: _saico_ » wt 27 wrz 2005, 1:00

Dzieki movzx!! :) Już to wszystko ściągłem... ja mam W2k, ale też chyba problemów nie bedzie... Jak zakupie przy okazji jakiegoś AVRa to się pobawie, bo interfejs faktycznie jest banalny :] tylko się jeszcze bede musiał przyzwyczaić do innych mnemoników... :]

Pozdro!
...to, że jesteś paranoikiem nie oznacza wcale, że nikt nie chce Cie zabić... :]


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 31 gości

cron