zaprojektuj przerzutnik monostabilny i bistabilny

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
Arcz

zaprojektuj przerzutnik monostabilny i bistabilny

Postautor: Arcz » pn 06 sty 2003, 23:52

witam. mam wielką prośbę. musze zaprojektować i wykonać przerzutnik monostabilny i bistabilny z wykożystaniem układu scalonego '121. jeżeli jest tu ktoś kto może mi pomóc z projektem to byłbym bardzo wdzięczny. prosze o możliwie szybką odpowiedź.
P.S. jeśli jest to mozliwe to też z wykozystaniem elementów dyskretnych.
zajrze niedługo 'c u later'

Gość

Postautor: Gość » wt 07 sty 2003, 13:50

Jeśli chodzi o kostkę 74121 to można w oparciu o nią zbudować bardzo łatwo przerzutnik monostabilny. Wystarczy zajrzeć do noty katalogowej. Podłącza się właściwie tylko rezystor i kondensator i powinno działać.
Jeśli natomiast chodzi o bistabilny to chyba na '121 nie da się tego zrobić. Wystarczy wziąć dwie bramki NAND (albo NOR), lub zwykły gotowy przerzutnik JK (RS właściwie się nie produkuje). Po angielsku przerzutnik to Flip-Flop (podaję żeby łatwo było znaleźć w wyszukiwarce).

Arcz

projekt przerzutnika

Postautor: Arcz » wt 07 sty 2003, 15:55

witam ponownie. wcześniej się troche pomyliłem, potrzebuje projekty przerzutnika monostabilnego i astabilnego z wykożystaniem układu scalonego '121 oraz przeżutnika monostabilnego i bistabilnego z wykozystaniem elementów dyskretnych. Jeżeli jest tu ktoś kto jest w stanie mi pomóc to byłbym bardzo wdzięczny. prosze o projekt albo namiary gdzie mógłbym go znaleźć
P.S. znam zasade działania ale nie znam się na konstrukcji, prosze o pomoc


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 24 gości