Jak zrobić zasilacz 72V/3 do 5A

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
Bartłomiej Okoński
Piszący użytkownik 3
Piszący użytkownik 3
Posty: 51
Rejestracja: wt 04 lut 2003, 11:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Bartłomiej Okoński » wt 01 lis 2005, 12:54

Witam!
Zdecydowanie przyznaję Panu Movzx rację! Jest Pan bardzo samokrytyczny. Proszę się nie oceniać aż tak nisko! Jest Pan dla mnie wielki! The Best!
Szkoda, że uważnie nie przeczytał Pan tego co napisałem! Nie mam monopolu na rację i nieomylność! Proponowałem porównanie dowolnych innych rozwiązań, prezentowałem swoje i wcale nie twierdziłem, że jest najlepsze. To raczej Pana zasługa, że nikt łącznie z Panem nie zaprezentował swojego rozwiązania, nie próbował Pan ocenić mojego ani innego rozwiązania i wykorzystanych tam "sztuczek".
Radzę nie ujawniać się ze swoimi kompleksami - ton Pana wypowiedzi zdradza Pana - zawiść to zły doradca!
To, że jestem od Pana na dużo niższym poziomie intelektualnym, co wielokrotnie Pan dobitnie udowodnił nie upoważnia Pana do ciągłego pastwienia się! Lubię Pana ale proszę nie przesadzać! Proponuję rzeczową dyskusję na tematy techniczne i argumenty dotyczące podmiotu dyskusji a nie dogryzanie dyskutantom!

Pozdrawiam serdecznie!
Bartłomiej Okoński

P.S. Proszę swoje uwagi o kupowaniu zatrzymać dla siebie - nie sprzedawałem Panu niczego ani nie proponowałem kupna niczego. Nawet między wierszami. To co Pan robi, to są podłe i złośliwe insynuacje, niegodne tak Wielkiego człowieka, jakim niewątpliwie Pan jest!

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » wt 01 lis 2005, 13:36

Znowu to samo... ja pisze "odrobina samokrytycyzmu" a pan O. "cytuje" piszac "bardzo samokrytyczny" I na przekreceniach i niedomowieniach buduje swoja retoryke. Co oczywiscie wspaniale wplywa na jakosc dyskusji.
Oczywiscie baardzo pan zacheca do prezentowania innych rozwiazan - ale wbrew temu co mowi, nie po to by je porownywac ale by pokazywac swoja nieomylnosc. Krotko mowiac hipokryzja.
Zreszta brak innych rozwiazan wynika z dwoch rzeczy - z braku checi do rzeczowej dyskusji z osoba produkujaca zalosne prowokacje; Z faktu ze pan swojego zasilacza nie opracowal w 5 minut :> Nastepnym razem proponuje dac innym rowne szanse...

A pomysl na swoj zasilacz przedstawie - jak go opracuje i sprawdze.
Pozdr.

PS. Skoro sam pan skreca w ten ton: Zawiscic trzeba _czegos_ - a panu nie mam czego :>

Proponuje zakonczyc ta dyskusje. Jako ze pan zawsze musi miec ostatnie slowo (ach te kompleksy :>), zamilkne juz...

Bartłomiej Okoński
Piszący użytkownik 3
Piszący użytkownik 3
Posty: 51
Rejestracja: wt 04 lut 2003, 11:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Bartłomiej Okoński » wt 01 lis 2005, 14:13

Witam!
Nie wiem po co Pan pisze posty w tym temacie jak nic nowego do podmiotu dyskusji Pan nie wnosi a w dalszym ciągu kontynuje osobiste wycieczki. I tak ocena naszych zachowań należy do innych. Proponuję Panu, jeśli jeszcze tyle żali się w Panu pali aby pisał Pan bezpośrednio na mój adres e-mailowy, tu szkoda miejsca, tym bardziej , że nie na temat.
Ile czasu Panu coś zajmuję ja nie śmiem dyskutować.
Nieomylność to Pana cecha: proszę przyjrzeć się swoim postom (wszystkim), przypisywanie tej cechy mojej osobie to nadgorliwość gorsza od faszyzmu i do tego bezpodstawna. Mój tel. 0601 660 392 jeśli ma Pan odwagę zadzwonić to możemy porozmawiać.
Pozdrawiam wszystkich uczestników Forum serdecznie i przepraszam za te niepotrzebne nikomu osobiste posty!
Bartłomiej Okoński

KaW
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 7
Rejestracja: pt 24 lut 2006, 23:03
Lokalizacja: LODZ

Postautor: KaW » pt 24 lut 2006, 23:21

Na przestrzeni kilku kilometrow z pary drutow bylo zasilanych kilka zasobnikow trnsmisji PCM 2,048 Mb -i to skladalo sie na ogol z zasilacza wys napiecia /moze 200 V/ , RESZTA szeregowo pobierala sobie prad w tej petl . Kazdy zasobnik mial zasilacz -o okreslonym poborze-razem wychodzilo ekonomicznie .SZUKAC trzeba w starych zasobach lacznosciowych KatOwice, TELETRA-POZNAN,W-Wa.,WroCLAW,LODZ ....PCM30/32....ZASobniki z regeneratorami tego systemu.przeplywnosc 2,048Mb na drutach kabli telekom -zylki 0,5-0,6-0,8-l

dipol
Raczkujący użytkownik 3
Raczkujący użytkownik 3
Posty: 16
Rejestracja: pn 27 lis 2006, 9:16
Lokalizacja: Ostrów Maz

Postautor: dipol » ndz 03 gru 2006, 12:04

zanim dasz zasilanie po skrętce zrób pomiary prędkości transmisji a wnioski wyciągniesz sam i jeżeli dysponujesz odpowiednim analizatorem.wolne pary w skrętce to jest ekran między dwoma parami po której przesyłasz transmisje ,to rozwiązanie spowoduje spadek prędkości a oto chyba ci nie chodzi

Bartłomiej Okoński
Piszący użytkownik 3
Piszący użytkownik 3
Posty: 51
Rejestracja: wt 04 lut 2003, 11:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Bartłomiej Okoński » ndz 03 gru 2006, 21:10

Witam!
Mam analizator sieciowy FLUKE DSP-4000. Sprawdziłem, czy przesyłanie prądu stałego skrętką pogarsza parametry transmisyjne. Niestety, wpływ jest zerowy - tzn. maksymalna prędkość transmisji pozostaje bez zmian. Proszę podać dokładnie nazwę przyrządu jakim zostały wykonane pomiary i warunki pomiarowe. Proszę też określić jaki dokładnie parametr lini przesyłowej jaką jest skrętka, ulega pogorszeniu, o ile, może procentowo. Mam możliwość powtórzenia w labolatorium tych pomiarów i ich werfikacji. Zaznaczam, że pomiary dotyczyły przekazywania skrętką prądu stałego, bez tętnień, o wartości 0,5A i napięciu 65V, dwie żyły w dwóch wolnych parach żył były zwarte i tworzyły jeden przewód, długość odcinka skrętki 200m, skrętka była rozwinięta.
Pozdrawiam!
Bartłomiej Okoński

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » ndz 03 gru 2006, 23:56

Aby raz zgodze sie z panem Bartlomiejem ;)
Juz sama teoria (i zdrowy rozsadek) podpowiada ze wplyw pradu stalego na skrecona pare przewodow powinien byc minimalny.
A twierdzenie o "ekranie" ktorym to niby maja byc te 2 pozostale pary, jest juz totalnym zaskoczeniem, zwlaszcza w przypadku juz ekranowanego kabla :|
Pozdr.


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 49 gości

cron