Ws 315.

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
Marekrek
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: pn 04 kwie 2005, 12:20
Lokalizacja: Bełchatów
Kontaktowanie:

Ws 315.

Postautor: Marekrek » pn 12 gru 2005, 23:27

Cześć

Posiadam wzmacniacz UNITRA WS 315, wzmacniacz chodził bardzo dobrze aż się spalił najpierw jedno wyjście potem drugie. Teraz muszę zmienić płytkę, bo scieszki już są troszkę popsute. Chciałbym naprawić ten wzmacniacz, szukałem układu ścieżek, ale nie mogę znaleźć, czy może ma ktoś ścieżkę do tego modelu? Albo, chociaż do jakiegoś podobnego modelu żeby miał takie same wymiary płytki by się zmieścił w starą obudowę. Jak nie możecie mi pomóc, to, co ja mam zrobić z tym wzmacniaczem?? Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam!

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » wt 13 gru 2005, 19:23

Wymieniac plytke?!? Czegos takiego jeszcze nie widzialem :O
Po prostu polataj upalone sciezki srebrzanka i bedzie smigac ;)
No i skoro padly wyjscia to pewnie koncowka mocy jest do wymiany (za duzo "umcy umcy" ;))
Pozdr.

MarekM
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 86
Rejestracja: śr 24 lis 2004, 18:51
Kontaktowanie:

WS315

Postautor: MarekM » ndz 18 gru 2005, 18:30

Z reguły polskie "powery" klepano prawie na jedno kopyto, więc jeśli nie znajdziesz oryginalnego schematu to zerknij tu: http://www.danio.jaw.pl/unitra.html i posiłkuj się na czymś podobnym. Mogło być faktycznie zbyt dużo "umcy umcy", albo zbyt mało Z. Nasze sprzęciory były na to wrażliwe. Z minimum 8Ohm. Wzmacniacz odpalaj bez podpiętych tranzystorów mocy i na ćwierć mocy. Jak uruchomisz to je dopniesz i wyregulujesz prąd spoczynkowy. :lol:
marecki


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 39 gości

cron