Regulator alternatora - schemat

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
robert.rut
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: czw 30 paź 2003, 17:34

Regulator alternatora - schemat

Postautor: robert.rut » czw 19 sty 2006, 9:42

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Poszukuję schematów regulatorów alternatora na napięcie instalacji 24V, czyli odcinającego napięcie na poziomie 29V. Może ktoś coś takiego robił? Zakup gotowego nie wchodzi w rachube ze względu na nietypową obudowę.

Gość2

Re: Regulator alternatora - schemat

Postautor: Gość2 » sob 21 sty 2006, 19:12

robert.rut pisze:Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Poszukuję schematów regulatorów alternatora na napięcie instalacji 24V, czyli odcinającego napięcie na poziomie 29V. Może ktoś coś takiego robił? Zakup gotowego nie wchodzi w rachube ze względu na nietypową obudowę.

Miałem styczność z autobusami m-ki SAN,gdzie napięcie pokładowe wynosiło 24V.Wartość tego napięcia utrzymywał regulator elektroniczny na tranz.2N3055,ale w obwód ładowania dołączony był jeszcze OGRANICZNIK napiecia,który nie zezwalał na wzrost tegoż nap.powyżej 28-29V.W tym układzie był mn.tyrystor.Posiadam schemat połączeń w/w
urządzeN.Natomiast samego schematu ogranicznika nie posiadam.

mielinski
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 99
Rejestracja: wt 04 sty 2005, 14:38
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Postautor: mielinski » śr 25 sty 2006, 20:28

Witam

Przepraszam, ze sie wtracam nie do konca na temat, ale po prostu malo sie nie poplakalem ze smiechu, jak przeczytalem, ze w Sanach regulatory napiecia sa na takich tranzystorach (2N3055), jak koncowki mocy Radmora 5102-TE (I nie tylko ;))!!! Niesamowite multiwykorzystanie...

Pozdrawiam
Radmor 5102-TE i Altus 110 - rozpływam się w tym przecudnym dźwięku :D:D:D

Gość

Re: Regulator alternatora - schemat

Postautor: Gość » czw 26 sty 2006, 11:16

robert.rut pisze:Zakup gotowego nie wchodzi w rachube ze względu na nietypową obudowę.


przecież jeszcze do dnia dzisiejszego stosuje się zewnętrzne moduły regulatorów,
a w silnikach chłodzonych powietrzem to standard, bo zintegrowany ugotowałby się w rozruszniku,
pójdź tym tropem

fachman
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 9
Rejestracja: śr 12 lut 2003, 15:08
Kontaktowanie:

Postautor: fachman » czw 26 sty 2006, 11:18

sorki,
zapomniałem się zalogować,
tam wyżej o zewnętrzych regulatorach pisałem ja,
uważam że nie problem zrobić taką przeróbkę


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości

cron