Elektrolity do płyty głównej

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
MarekM
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 86
Rejestracja: śr 24 lis 2004, 18:51
Kontaktowanie:

Elektrolity do płyty głównej

Postautor: MarekM » czw 09 mar 2006, 15:23

Poszukuję dobrych i sprawdzonych elektrolitów do płyty głównej kompa o wartości 3300μF/6,3V/105˚C. Nie chcę eksperymentować po hurtowniach i potrzebny mi konkretny, sprawdzony namiar. Z góry dzięki za info.
marecki

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » czw 09 mar 2006, 17:09

Robotronik Wroclaw - 2,10 brutto, od jednej sztuki :) Kupowalem u nich 2200uF/10V, dziala bez zarzutu :)
Nie sprzedaja wysylkowo ale to da sie zalatwic bo mam po drodze ;)
Pozdr.

herku74

Postautor: herku74 » pt 10 mar 2006, 19:40

Powiem tylko, że cena bardzo wygórowana, sprzedawcy zarabiają na takich kondensatorach prawie jeszcze raz tyle ile placą za jedną sztuke od dystrybutora. Jutro sam bede kupowal takie kondensatory, zorjentuje się w cenach i napisze Tobie w jakiej mnie udalo sie kupić, nie ukrywam, że jak sie kupuje wiecej to jeszcze można dostać kilkanaście groszy mniej. Proponuje nie kupować w sklepach a szukać na giełdach elektronicznych bo można kupić naprawdę za prawie połowę ceny co w sklepie. Pozdrawaim

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » pt 10 mar 2006, 20:37

Od razu zastrzegalem ze tam mozna kupic od jednej sztuki - worek kondensatorow to i ja umiem znalezc ale nie zawsze potrzebuje tyle ;) Jesli znajdziesz sensownie taniej (ale nie na gieldzie i nie w hurtowni), chyle czola... Z tego co widzialem, na Allegro sa dopiero wesole ceny - tam potrafia ostrzyc nieswiadome owieczki i na 5zl za sztuke :D
Pozdr.

PS. Nie kupilbym na gieldzie czesci do plyty glownej...

PI

Postautor: PI » sob 11 mar 2006, 0:31

Witam; "movzx" ma znów racje, także w sprawie allegro - to co tam sie dzieje z cenami to jarmark dla idiotów!!! Np. w dziale sprzęt uszkodzony chodzą takie kity, z takimi cenami, że szczena wali o beton - szczególnie jak sie widzi, ilu to ma klientów!!! A najlepsze są deklaracje typu - sprzęt nie naprawiany w kraju :D :D :D . No dobrze, we Wrocławiu jest tez firma Dart-Elektronik specjalizująca sie w kondensatorach, w sieci jest MSElektronik, jak mnie pamięć nie myli, to i tu i tam widziałem elyty do płyt gł. Ceny rozsądne. Jest tego trochę i to w dobrych firmach, tylko trzeba poszukac. Ja wiele razy podawałem kilka adresów solidnych firm wysyłkowych, juz mi sie nie chce. No chyba, że..... :D

MarekM
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 86
Rejestracja: śr 24 lis 2004, 18:51
Kontaktowanie:

Postautor: MarekM » ndz 12 mar 2006, 12:13

Dzięki za info, moim zamiarem było ustalenie sprawdzonego PRODUCENTA kondziołków i miejsca ich zdobycia, oczywiście w rozsądnej cenie. Samo znalezienie sprzedawców nie jest trudne. Sklepów i hurtowni jest multum, ale często można się nadziać na "złom". Chodzi o to, aby właśnie nie kupować tzw. "badziewia". Dzięki za zainteresowanie i za sugestie. Pozdrawiam.
marecki

dragontiger
Raczkujący użytkownik 3
Raczkujący użytkownik 3
Posty: 17
Rejestracja: ndz 20 cze 2004, 20:52

Postautor: dragontiger » pn 13 mar 2006, 10:33

a ja polecam www.lewandowscy.pl , korzystalem juz kilka razy z ich oferty, zreszta nie tylko kondensatory do plyt glownych,
zalety to szybka i tania dostawa oraz rzetelna oferta (sa inne firmy chwalace sie duzym asortymentem, ale jak przychodzi do realizacji to sie okazuje ze polowy zamowienia albo nie ma w magazynie albo cena inna...), w tym wypadku 3300μF/6,3V/105˚C za 1,23PLN netto

PI

Postautor: PI » pn 13 mar 2006, 12:37

Witam; zgadzam sie, myślę, że warto promowac BEZINTERESOWNIE dobrze działające sklepy internetowe, mające przy tym rozsądne ceny.
www.lewandowscy.pl www.aprovi.com.pl www.huma.com.pl
www.cybor-tech.com.pl www.mselektronik.com.pl - z doświadczenia wiem, że kontakt z tymi firmami jest dobry, ceny w granicach rozsądku, realizacja w krótkich terminach. Być może Koledzy maja dobre doświadczenia także z innymi firmami - warto sie podzielić taka wiedzą.
PI

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » pn 13 mar 2006, 19:09

Mam wrazenie ze PI ostatnio znielubil www.tme.pl ... Ja tymczasem robilem ostatnio u nich kilka zakupow i zlego slowa nie moge powiedziec... Zreszta ceny (zwlaszcza przy wiekszych ilosciach) raczej przystepne.
Pozdr.

PI

Postautor: PI » pn 13 mar 2006, 22:30

Witam; wręcz przeciwnie; karierę TME obserwowałem od samego początku, kiedy jeszcze nie było tylu elektronicznych sklepów i nowego porządku polityczno-ekonomicznego, a całe TME to były dwie walizki wystawione na giełdzie na Zjazdowej w Łodzi. Tak!!! Łódź i okolice to miejsce, gdzie sie urodziłem i zestarzałem. Jest to solidna firma, ale w detalu w porównaniu z innymi nieco droga. Oczywiście sam kupowałem tam wiele rzeczy, mam nawet swój nr klienta. Z pewnościa nie mozna narzekać na jakośc obsługi, ale niekiedy ceny zniechęcają. Zauważyłem, że wielu forumowiczów bardzo zwraca uwage na ceny właśnie. Poza tym lubię TME tak, jak wszystkie inne przyzwoite firmy.
PI


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 29 gości

cron