Technics

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
pite14
Piszący użytkownik 2
Piszący użytkownik 2
Posty: 44
Rejestracja: czw 09 lut 2006, 18:36

Technics

Postautor: pite14 » pn 13 mar 2006, 17:41

Co oznacza wejsćie lub wyjście styłu wzmaka Technics SU-V500 Remote Control out, nie wiem bo niemam instrukcki zgubiła mi się gdy chciałem coś zobazyć

Andy
Administrator
Administrator
Posty: 165
Rejestracja: pn 25 lis 2002, 13:18
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Andy » pn 13 mar 2006, 19:23

O ile dobrze pamiętam jest to wyjście umożliwiające sterowanie pilotem od wzmacniacza np. odtwarzaczem cd lub innym klockiem Technicsa, który pilota nie posiada...

Gość

Postautor: Gość » czw 23 mar 2006, 20:00

co oznacza gdn
czy jakoś tak w technicsie

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » czw 23 mar 2006, 21:01

Jesli jest to "jakos tak" GND - to pewnie masa/uziemienie/obudowa...
Swoja droga troche przerazajaca jest nieumiejetnosc zapamietania 3 liter we wlasciwej kolejnosci :(
Pozdr.

Gość

Postautor: Gość » pt 24 mar 2006, 16:23

ho ho ho znalazł się znawca i kujon co pomylić się niemożna :?

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » pt 24 mar 2006, 19:42

Ani znawca ani kujon... po prostu GND jest *dosyc* powszechnym skrotem.
Poza tym: jesli pytam o cos na forum to staram sie zapisac to dokladnie zeby inni nie glowili sie co to takiego... Ot taka mala kujonska kultura i poszanowanie innych...

PI

Postautor: PI » sob 25 mar 2006, 2:12

Witam; :lol: to Forum schodzi na psy, niestety. Poziom dyskusji budzi we mnie skojarzenia (bardzo silne) z dyskusja medialną o poziomie polskiej szkoły - w ogóle. A teraz autentyk - w latach 50/60 tych pojawiły się pralki wirnikowe SHL. Miały przewód zasilający i dodatkowo uziemiający (!!!) zakończony potężnym "krokodylkiem" - należało go podłączać do uziemienia(???) lub kranu wodociągowego(???). Poniewaz tych kranów było wówczas mało, powstała obiegowa metoda zanurzania tego "krokodyla" po prostu w wiadrze z wodą :lol: :lol: :lol: .Sam to wielokrotnie widziałem i nie pomogły żadne tłumaczenia, że nie o to chodzi. I to właśnie było GND. Czyli GROUND, czyli ZIEMIA. Wszystko.
Jak zwykle pozdrawiam "movzx" i Andy'ego - Admina. Z okazji nadejścia Wiosny.
PI

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » sob 25 mar 2006, 17:18

Nie wiem czy dobrze zrozumialem PI, ale mam nadzieje ze inni forumowicze wybacza mi produkcje postow "dydaktycznych"...
Zreszta kolega pite14 ostatnio uczy sie ze nie musi koniecznie produkowac 100 watkow zeby byc zauwazonym, co dobrze rokuje na przyszlosc... kazdy kiedys zaczyna.
Ja tam staram sie byc mily i pomocny dla wszystkich, jesli tylko ktos nie depcze mi na odcisk ;)
Pozdr.

PS. Zacisk GND we wzmacniaczu sluzy polaczeniu wszystkich elementow zestawu ze soba i do masy, aby zapobiec tworzeniu sie roznic potencjalow, co skutkuje buczeniem, zakloceniami i innymi przykrosciami.


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 20 gości

cron