problem z unitro zodiak

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
misiek1990
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: wt 21 mar 2006, 14:52
Kontaktowanie:

problem z unitro zodiak

Postautor: misiek1990 » wt 21 mar 2006, 15:04

mam problem z unirą zodiak a miano wicie nie działa poniewasz wsadziłem śrubokręt między radiatory i nastąpiło zwarcie sprawdziłwm wszystkie bezpiezniki i ścierzki żadna nie jest przepalona. bezpieczniki miałem niektore zawatowane i czyjakie to mogło spowodować uszkodzenia czy coś mogło sie spalić??
Z GÓRY DZIĘKUJE ZA POMOC.
JEŚLI KTOŚ BY MÓGŁ MI POMóC TO PROSZE O KonTAKT OTO MóJ NuMER GG 85555031[/u]
witam ja was!!

piotrek701

Poszukuje części

Postautor: piotrek701 » śr 22 mar 2006, 16:46

potzrebne mi te części do zbudowania cuilgun. Czy ktos moze mi jes skołowac albo powiedziec skąd je wziąść?

Parts List

B1 - 9v transistor battery
C1 - 24000 uF 200wvdc, electrolytic capacitor
D1 - 800v bridge rectifier
L1 - launching coil
P1 - iron projectile
R1 - 470 ohm 1/2 watt, charging resistor
R2 - 11K ohm 1/4 watt, safety bleeder resistor
R3 - 4.7K ohm 1/4 watt, trigger resistor
S1 - 600v 20A SCR, "silicon power cube"
SW1 - momentary action pushbutton switch
T1 - transformer, 110v primary, 18v secondary


http://www.oz.net/~coilgun/mark2/schematic.htm
Tu macie wszysko.

MarekM
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 86
Rejestracja: śr 24 lis 2004, 18:51
Kontaktowanie:

Postautor: MarekM » śr 22 mar 2006, 17:46

Do misiek: http://www.danio.jaw.pl/unitra.html . Tu jest schemat. Zwarłęś zasilania +/- 24VDC. Jeśli wytrzymał mostek prostowniczy, bezpiecznik po pierwotnej i ZAWATOWANE bezpieczniki końcówek mocy, to sprawdzaj tranzystory w tych końcówkach lub lepiej udaj się do najbliższego serwisu RTV.

Do piotrek: Chłopie jak ty nie wiesz co to za elementy i gdzie one są dostępne, to lepiej tego nie tykaj. Może Cię nieźle kopnąć podczas uruchamiania tej broni.
marecki

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » śr 22 mar 2006, 21:06

Ja bym sie tak bardzo nie przejmowal... Wystarczy popatrzec na trafo i juz mozna sie domyslac co sie stanie po wlaczeniu :]
Proponuje najpierw posiasc elementarna wiedze oraz umiejetnosc myslenia a potem dopiero zabierac sie za budowanie ukladow - zwlaszcza zasilanych z sieci.
Nie jestem przeciwnikiem osob poczatkujacych i bardzo milo ze ktos chce sie tym bawic. Ale nie popieram bezmyslnosci...
Pozdr.


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 45 gości

cron