Problem z TV

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
dziis
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: pn 06 mar 2006, 0:41

Problem z TV

Postautor: dziis » czw 23 mar 2006, 22:32

Posiadam telewizor Graetz CTV-A70 SN.Normalnie po włączeniu pokazuj się obraz kontrolny, można wyszukiwać programy i wydawałoby się że wszystko jest ok.Problem pojawia się w momencie gdy wyszuka się jakiś program.Wtedy z telewizora zaczyna być słychać dziwne trzaski natomiast obraz zaczyna dziwnie migać i się wyłącza po czym ponownie zaczyna wyszukiwanie.Specjalista osłuchał telewizor i ocenił, że problem jest z trafopowielaczem bo rzeczywiście wydaje się że stamtąd dochodzą te dziwne trzaski.Po wymianie trafopowielacza problem jest ten sam.Znowu słychać dziwne trzaski a telewizor się wygasza.Jeśli ktoś się na tym zna i spotkał się z takim problemem bardzo prosiłbym o jakąś porade.Mieszkam w małej miejscowości a jedyna osoba która zajmuje się naprawą w mojej okolicy zawiodła mnie. Co to za naprawa sprzętu po jego osłuchaniu?Nie wiem czy warto jest jeszcze naprawiać telewizor bo i tak już sporo w niego zainwestowałem.Proszę o pomoc i pozdrawiam.

bamboss
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: pt 07 kwie 2006, 19:38

Postautor: bamboss » pt 07 kwie 2006, 19:42

Wiatm.
Masz problem z synchronizacją.
Na czym jest zrobiona?
Tzn. jak rozumiem to do momentu kiedy nie ma sygnału z anteny bądź nie jest ustawiony na kanale na którym jest coś nadawane to jest oki a problem pojawia się dopiero w momencie wyszukania sygnału?
Czy przez euro złącze dzieje się tak samo?

userr

Postautor: userr » sob 08 kwie 2006, 13:23

Czy napewno dzieją się"cuda"dopiero w czasie programowania,a nie po jakimś czasie od włączenia?

Gość

Postautor: Gość » czw 27 kwie 2006, 17:44

Cuda dzieja sie od razu w czasie wyszukiwania!

dziis
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: pn 06 mar 2006, 0:41

Postautor: dziis » wt 27 cze 2006, 1:45

Przez euro złącze dzieje się dokładnie to samo !


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 27 gości

cron