Panasonic TX-28LD1C

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
Buzka
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 7
Rejestracja: pn 10 kwie 2006, 14:43

Panasonic TX-28LD1C

Postautor: Buzka » pn 10 kwie 2006, 15:01

mam problem z moim TV z pionem po około 5 min. od włączenia górną cześć ekranu pokrywaja linie powrotów i zaczyna cały obraz skakać i są 2 obrazy przesunięte miedzy sobą jak schłodze TDA8175 to wstystko wraca do normy na moment,napięcia sie zgadzają ,jedyna niezgodność jaką znalazłem to na 5 nóżce układu TEA2031A ma byc 4,8 V a mam 11 V,może ktoś z forumowiczów może mi pomóc.

Gość

Postautor: Gość » wt 11 kwie 2006, 0:09

zacznij od wymiany kondensatorów elektolitycznych wokół TDA8175.Jeśli to nie pomoże, to prawdopodobnie TDA8175 do wymiany.

Buzka
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 7
Rejestracja: pn 10 kwie 2006, 14:43

Postautor: Buzka » wt 11 kwie 2006, 18:13

tez przypuszczalem ze to moze byc tda ale niepowinien dzialc poprawnie po schlodzeniu czy jest taka mozliwosc a klopot w tym ze ten tda jest praktycznie nie do zdobycia bo tak to bym se gu juz podmienil do pewnosci a elka juz podmienialem

Buzka
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 7
Rejestracja: pn 10 kwie 2006, 14:43

Postautor: Buzka » czw 20 kwie 2006, 20:14

hej ,koledzy moze ktos ma jeszcze jakies pomysly w moim temacie ktore pomogly by mi z problemem

PI

TDA8175

Postautor: PI » pt 21 kwie 2006, 0:55

Witam; opis zamiany tego układu przez odpowiedni kit dostępny jest w czasopiśmie Serwis Elektroniki nr 5/2003. Równiez firma Aprovi z Gdańska związana z tym pismem sprzedaje te kity. Nie sa niestety tanie. Egzemplarz pisma mozna zamówić w Redakcji www.serwis-elektroniki.com.pl, sam kit w www.aprovi.com.pl (przypuszczam, że kit sprzedawany jest z odpowiednim opisem). Niestety, ze względu na ochrone praw autorskich nie mam upoważnienia do reprodukcji tego artykułu, a dotyczy on kilku modeli chassis róznych firm, w tym Panasonic. Zatem, jeżeli nie ma innego wyjscia i trzeba wymienić ten nieszczęsny TDA8175, to chyba nie ma innego rozwiązania. Z róznych lektur wiem, że próbowano zastępować go po odpowiednich modyfikacjach układami TDA8177 (najczęściej), TDA8172 oraz TDA8170.
PI

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » pt 21 kwie 2006, 12:42

Modul z tda8175 mozna kupic w inter-chip... http://www.inter-chip.pl/product_info.p ... s_id=18992
Sam uklad maja tutaj ale nie wiem jak z wysylka (z Niemiec):
http://members.aol.com/bernhardnaber/tda8175.htm
Ceny niestety wysokie ale jesli nie bedzie nic lepszego... Chyba warto sprawdzic czy to na pewno ten uklad sie uszkodzil, zeby nie wydac niepotrzebnie pieniedzy - ale na ten temat sie nie wypowiem bo sie nie znam ;)
Pozdr.

pen

Postautor: pen » czw 04 maja 2006, 23:30

oryginał mają w www.cybor-tech.com.pl (pewniak,już je wstawiałem) koszt 100 PLN więc po co się chrzanić z zamiennikiem za ok. 70 PLN i z przeróbkami.W tych Panasonicach ten kit chodzi średnio,problem z powrotami

Buzka
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 7
Rejestracja: pn 10 kwie 2006, 14:43

Postautor: Buzka » ndz 07 maja 2006, 22:06

Dzięki za zainteresowanie się moim problemem ,ale te kity niestety nie chodzą poprawnie w TV powyzej 25 cal.a na tej niemieckiej stronie to tych ukladów juz nie ma od pazdziernika 2003 a teraz w necie sa sprzedawane falszywki o czym też ostrzegaja na tej stronce,może ktoś z forumowiczów ma jeszcze jakiś pomysł na sprawdzenie innych ewentualnych uszkodzen.


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 25 gości