bardzo proszę o opis dzialania tego układu - pilne

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
dankam
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: ndz 28 maja 2006, 22:29
Kontaktowanie:

bardzo proszę o opis dzialania tego układu - pilne

Postautor: dankam » ndz 28 maja 2006, 22:30

tak jak w temacie plik jest w formacie protela (rozszerzenie DDB) - jeżeli ktoś nie ma na to chęcia, a jednak rozumie o co w tym chodzi to mogę zapłacić - potrzebuje tego na wtorek, ale w poniedziałek jest mi potrzebny gotowy opis.
Załączniki
Schemat1.rar
(30.81 KiB) Pobrany 222 razy

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » pn 29 maja 2006, 0:35

No jest to miernik przesuniecia fazowego... Stopnie wejsciowe LF356 (jako wtórnik napieciowy), LF357 (wzmacniacz U/U=201), LF111; C3-C6 obcinaja skladowe stale (ktos inny musialby lepiej opisac czesc analogowa)...

Nastepnie inwertery (tutaj dopasowuja napiecia) na 7404 i proste sumowanie sygnalow za pomoca bramki XOR (7485).
Przerzutnik D (7474) steruje dioda sygnalizacyjna.
R19,R20, C7/8/9 tworza prosty uklad calkujacy (z wyborem stalej czasowej), ktory z sygnalu prostokatnego z bramki (jego wspolczynnik wypelnienia odpowiada przesunieciu fazowemu) wytwarza napiecie zalezne od tegoz wspolczynnika.
Jest ono podawane na G3 a z niego (zewnetrznie?) na W3, skad bezposrednio juz sterowany jest przetwornik A/C ICL7107. Zenery D5,D6 zabezpieczaja wejscie. Niezrozumiale jest dla mnie uzycie ukladu U8.

Zasilanie bardzo standardowe (+5V, +-15V) wiec nie ma o czym pisac.

To tyle w duzym skrocie, moze ktos inny rozwinie albo poprawi :)
Pozdr.


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 14 gości