problem z TV Curtis

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
Winetu
Raczkujący użytkownik 5
Raczkujący użytkownik 5
Posty: 26
Rejestracja: śr 25 sty 2006, 23:47

problem z TV Curtis

Postautor: Winetu » wt 18 lip 2006, 15:18

Witam!!! niema w nim głosu. końcówka mocy jest sprawna(TDA2006) napięcia na niej są takie jak powinny być tylko nie dochodzi sygnał AUDIO. Sygnał ten powinien wychodzić z układu Tda5940 (PIN 6)sprawdziłem to po ścieżkach!!!.Napięcie zasilania tda5940 jest wporządku.Sygnał AUDIO też jest na nim konkretnie na PIN 5 który połączony jest z wyjściem EURO_SCART. Problem jest że niema go na PIN 6.
Czy mógł się zepsuć układ TDA5940? było by to z jednej strony dziwne, bo układ ten steruje też sygnałem VIDEO a z torem video jest wszysto wporządku!!! MOże miał ktoś podobny przypadek prosze o pomoc!!!
Jest to TV CURTIS 21M2VT

Yano
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: czw 12 maja 2005, 12:49

Postautor: Yano » śr 19 lip 2006, 7:51

Twoje podejrzenia są uzasadnione. Dla pewności sprawdź jeszcze napięcie VOL - pin8 (zmienia się w zakresie ok 1-5V przy regulacji głosu).
Ponadto na wyjsciu (pin 6) powinna być składowa stała ok. 3-4V.
pozdr. Yano

Winetu
Raczkujący użytkownik 5
Raczkujący użytkownik 5
Posty: 26
Rejestracja: śr 25 sty 2006, 23:47

Postautor: Winetu » śr 19 lip 2006, 15:55

Witam!!! to na 100% układ pomierzyłem jeszcze te dwa napięcia i na PIN 8 mam od 0.7V - 3.4V (to by sie zgadzało) a na PIN 6 OV
Jeszcze zrobiłem coś takiego zwarłem na chwile PIN 5 z PIN 6 i dźwięk sie pojawił. Wiadomo grało na maxa ale był.

Dzięki za zainteresowanie pozdro!!!

W I N E T U ! ! !


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości

cron