Koputer włącza się zaraz po podłączeniu do sieci

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
tvjoy
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: wt 05 wrz 2006, 9:25

Koputer włącza się zaraz po podłączeniu do sieci

Postautor: tvjoy » wt 05 wrz 2006, 9:33

Mam taki problem. Po włączeniu tylnego włącznika sieciowego komputer włącza się natychmiast. Mam zasilacz ATX, jednak gdy robię zamknij system komputer zamyka system ale nie wyłącza się (czarny ekran, zasilacz pracuje). Odłączyłem od płyty głównej wyłącznik przedni (tam gdzie jest też włącznik resetu), ale to nic nie dało. Czy jest to uszkodzenie zasilacza czy może płyty głównej? Ma ktoś może jakiś pomysł? Z góry dzięki za podpowiedzi.

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » wt 05 wrz 2006, 9:40

Czy da sie wylaczyc komputer "wylacznikiem przednim"? Jesli tak to trzeba sprawdzic ustawienie w BIOSie, jesli nie to uszkodzony jest zasilacz albo plyta glowna. Proponuje sprawdzic napiecie na wtyczce ATX - miedzy zielonym przewodem (PS_ON) a czarnym (masa). Jesli po podaniu "zamknij system" pojawia sie tam 5V to problem jest w zasilaczu.
Pozdr.

PS. Windowsy maja nieraz powazny problem z wylaczeniem komputera, zreszta Micro$oft stwierdzil juz dawno ze nie wie dlaczego :D
Ale skoro komputer jednoczesnie przestal sie wylaczac i zaczal samodzielnie wlaczac to bardziej podejrzany jest sprzet.


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 46 gości