Zakłócenia na wzamcniaczu samochodowym jak ominac bez filtra

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
piszczyk83
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: sob 28 paź 2006, 19:18
Lokalizacja: kamienna góra
Kontaktowanie:

Zakłócenia na wzamcniaczu samochodowym jak ominac bez filtra

Postautor: piszczyk83 » sob 28 paź 2006, 19:49

Mam problem tego typu, kupiłem wzmacniacz samochodowy marki woice kraft c-238 + tuba (wiem ze lipa :) )podłaczyłem to wszystko do auta i po podłaczeniu okazało sie ze mam zakłucenia typu piszczenie w głosniku, chcac zniwelowac te zakłucenia zakupiłem filtr na allegro taki za 25 pln.
Po podłaczeniu zakłucenia znikły, ale nie tylko znikł równiez bass, jak podłacze filtr bass jest słaby, w momencie kiedy odłacze i kable typu czincz podłacze bezposrednio do wzmaka bass jest mocniejszy.PODKRESLE JESZCZE ZE ZAKŁUCENIA POJAWIAJA SIE TYLKO WTEDY GDY URUCHOMIE AUTO, I GDY NACISKAM GAZ TO ZAKŁUCENIA SIE NASILAJA,KIEDY AUTO JEST WYŁACZONE GRA WSZYSTKO OK.
Co moge zrobic zeby nie było zakłucen nie montujac filtra,czy montaz grubszych kabli pomorze???, zasilanie wyprowadziłem z akumulatora z bezpiecznikiem przy samych klemach.
Dawid Dąbrowski

piszczyk83
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: sob 28 paź 2006, 19:18
Lokalizacja: kamienna góra
Kontaktowanie:

Postautor: piszczyk83 » sob 28 paź 2006, 22:09

Witam to jeszcze raz ja dostałem odpowiedz od znajomego szpeca i on mówi ze zakłucenia powoduje za krodki kabel plusowy stykajacy sie z innymi kablami, i radzi zeby przedłuzyc kabel i najlepiej zeby wzmacniacz dac jak najdalej radia.Nie wiem, nie znam sie, ale prosze o jak naszybsza odpowiedz puki nie zaczne przerabic instalacji w samochodzie
Z góry dziekuje i pozdrawiam
Dawid Dąbrowski

Woogoo
Raczkujący użytkownik 3
Raczkujący użytkownik 3
Posty: 18
Rejestracja: sob 13 sie 2005, 21:54

Postautor: Woogoo » ndz 29 paź 2006, 21:04

Kabel zasilający do wzmaka..z pewnością powinien być solidny i chyba najlepiej podłączyć najbliżej akumulatora.... być może masę też warto poprowadzić osobnym przewodem... ale ja sprawdziłbym jeszcze alternator..w okolicach szczotek tegoż alternatora powinien znajdować się niewielki kondensator przeciwzakłóceniowy... moze to to?

piszczyk83
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: sob 28 paź 2006, 19:18
Lokalizacja: kamienna góra
Kontaktowanie:

Postautor: piszczyk83 » pn 30 paź 2006, 22:25

No własnie instalacje do wzmacniacza podłaczyłem bezposrednio od akumulatora kabel jest gruby wiec zasilanie podłaczyłem prawidłowo, z tym arternatorem no warto sprubowac ale nie ma innych rozwiazań????
Narazie podłaczyłem filtr no gra ale strasznie obniża moc bass jest o wiele gorszy niz tak jak podłacze same kable do wzmaka. próbowałem równiez przeciecie ekranów ale to tez nie pomogło, podłaczyłem mase na auto i tez kiszka, dałem leprze kable czincz i tez nic nie wiem juz czego spróbowac i kondensatora próbowałem równiez , podłaczajac go do kabli zasilajacych i nic ,juz nie wiem czego jeszcze moge spróbowac. Wzmak nie jest najwyższej klasy to woice kraft c238 - ale spróbuje jeszcze podłaczyc jakis inny wzmak moze to jakies zakłucenia od wzmaka nie wiem warto spróbowac wszystkiego.
Dawid Dąbrowski

elek55
Raczkujący użytkownik 4
Raczkujący użytkownik 4
Posty: 22
Rejestracja: ndz 19 lis 2006, 11:27

Postautor: elek55 » czw 28 gru 2006, 9:37

Kable jak najkrótsze, szczotki do wymiany, filtr porządny/3 stopniowy z dużym Cwy/ i będzie miodzio nawet na wicekrafcie :)

piszczyk83
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: sob 28 paź 2006, 19:18
Lokalizacja: kamienna góra
Kontaktowanie:

Postautor: piszczyk83 » czw 28 gru 2006, 10:29

dzieki za odpowiedzi juz wszystko działa
Dawid Dąbrowski


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 27 gości

cron