Telewizor SHARP DV 3765 S - poszukuję schematu

Zapytaj o instrukcję serwisową/schemat urządzenia
ryszard
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 98
Rejestracja: wt 31 paź 2006, 3:48
Lokalizacja: Koszalin

Telewizor SHARP DV 3765 S - poszukuję schematu

Postautor: ryszard » sob 04 lis 2006, 23:15

Witam . Poszukuję schematu tego telewizora bo od pewnego czasu coraz trudniej się załanczał aż wreszcie w ogóle nie można go włączyć . Czy może oprócz schematu posiada ktoś na forum jakąś praktykę odnośnie tego modelu ? . Bardzo proszę o pomoc .
Pozdrawiam .

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

Sharp

Postautor: PI » ndz 05 lis 2006, 1:08

Witam; odbiornik, jak wynika z mojej wiedzy nie jest zbyt nowy, a tego typu problemy wynikaja najczęściej z utraty pojemności kondensatorów elektrolitycznych po wtórnej stronie przetwornicy. Ze schematem jest troche problem, ale mozna odszukać te kondensatory na płycie głównej, spisac ich wartości i je po prostu wymienic. Powinno pomóc, a koszt takiej zabawy jest niewielki. Przy okazji mozna tez wymienić kondensatory dla napięć wytwarzanych przez FBT.
PI

ryszard
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 98
Rejestracja: wt 31 paź 2006, 3:48
Lokalizacja: Koszalin

Telewizor SHARP DV 3765 S - poszukuję schematu

Postautor: ryszard » ndz 05 lis 2006, 6:24

Witam , dziękuję za odpowiedź , prosiłbym o objaśnienie bo nie wiem o co konkretnie chodzi w tym co kolega napisał :
Przy okazji mozna tez wymienić kondensatory dla napięć wytwarzanych przez FBT.
Pozdrawiam .

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

Sharp

Postautor: PI » ndz 05 lis 2006, 19:30

Witam; mam jakies schematy Sharpa chassis 4BS-A, możliwe, że to ten układ, ale sa wyjatkowo podłej jakości, praktycznie nieczytelne co do szczegółów. Wygląda na to, że są cztery napięcia z zasilacza, czyli co najmniej cztery elektrolity do wymiany. Najwazniejsze są te, które filtrują napięcia w najbardziej obciążonych liniach zasilania,czyli napięcie systemowe i napięcie zbliżone do 12V. FBT - fly back transformer, czyli tzw. transformator linii (trafopowielacz); zazwyczaj wykorzystywany jest do wytwarzania pewnych napięć, jak nap. dla wzmacniaczy wizji i napięcie dla stopnia odchylania pionowego, niekiedy równiez jescze innych napięć. Nie jest to regułą, ale tak jest najczęściej. A więc w tych obwodach zasilania można, a nawet należy, wymienić elektrolity filtrów napięcia.
Jeszcze jedna uwaga - jeżeli odbiornik jest mocno spracowany, czyli dośc wiekowy nalezy również wymienić elektrolity po stronie pierwotnej zasilacza. Jest ich tam niewiele, ale mają zazwyczaj krytyczne znaczenie.
UWAGA!!!! Prace na pierwotnej stronie zasilacza wymagają BEZWZGLĘDNIE wyłączenia odbiornika z sieci (wyjąć wtyczkę sieciową z gniazda) oraz rozładowania kondensatora filtru sieciowego. Nieprzestrzeganie tych zasad może być niebezpieczne dla życia!!!!
PI

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

Sharp DV....

Postautor: PI » pn 06 lis 2006, 2:24

Jeszcze ja... popatrzyłem w te schematy, które mam i prawdopodobnie sa podobne do DV3765 lub może nawet jest to to samo. Okazuje się, że FBT nie wytwarza żadnych dodatkowych napięć, poza tym oczywiście, co musi wytwarzać. Ten problem zatem odpada.
PI

ryszard
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 98
Rejestracja: wt 31 paź 2006, 3:48
Lokalizacja: Koszalin

Telewizor SHARP DV 3765 S - poszukuję schematu

Postautor: ryszard » wt 07 lis 2006, 19:22

Witam , dziękuję za odpowiedzi . Za parę dni jak wrócę z podróży wezmę się za ten telewizor i opiszę co zrobiłem w oparciu o pomoc kolegów .
Pozdrawiam .


Wróć do „Instrukcje serwisowe / schematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 27 gości