Wskaźnik wysterowania na LM3914.

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
Jurek
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 107
Rejestracja: ndz 18 kwie 2004, 13:34

Wskaźnik wysterowania na LM3914.

Postautor: Jurek » pt 23 mar 2007, 15:13

Witam!Posiadam amplituner Unitry AT9100.Był w nim wykonany wskaźnik wysterowania składający się z 16 diod na kanał,bo tylko zostały diody zabudowane w płycie czołowej(ktoś resztę zdemontował). Chciałbym wykonać ten wskaźnik na tych diodach co są.Podobno połączone dwa układy LM3914 (na kanał) dają linijkę 20 diod.Prosił bym o jakieś schematy z dokładnymi danymi, lub namiary gdzie jest coś takiego.W miarę możliwości proszę podawać w języku polskim.Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

wskaźnik wyster....

Postautor: PI » pt 23 mar 2007, 22:47

Witam; nie tylko LM3914, ale też LM3915 i LM3916 spełniają podobna funkcję. Jest tych układów więcej, ale rzeczywiście te sa najpopularniejsze. Co do aplikacji odsyłam na stronę National Semiconductor; jest to bardzo przyzwoita firma, która nie tylko opisuje swoje układy, ale też podaje wiele przykładów aplikacyjnych. Jest oczywiście po angielsku, ale co to za problem!!! Przypuszczam, jestem nawet pewien, że tu w zbiorach Elenoty dane tych układów równiez mozna znaleźć. Co do gotowych rozwiązań, to trzeba by poszukać na stronie Elektroniki Praktycznej - na pewno cos z tego się znajdzie.
www.national.com
www.ep.com.pl
www.avt.com.pl
PI

Jurek
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 107
Rejestracja: ndz 18 kwie 2004, 13:34

Postautor: Jurek » pt 23 mar 2007, 23:36

Witam! Przeglądnąłem już kilkanaście stron łącznie z aplikacjami tych układów ,ale nic nie znalazłem.Jak bym coś miał to bym tutaj nie pisał z
myślą że ktoś mi pomoże i poda schemat lub objaśni jak to zrobić.Pozdrawiam.

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » sob 24 mar 2007, 2:29

Dokumentacja ze strony NS: http://www.national.com/pf/LM/LM3914.html#Datasheet
Strona 15 - gotowy schemat, lacznie z przelacznikiem bar/dot.
Lenistwo (rowniez umyslowe) zabija.
Pozdr.

PS. Podlaczenie tego do wyjscia wzmacniacza polega na dodaniu prostownika (czyt. diody, na przyklad 1N4007 zeby nie bylo za trudno), nastepnie kondensatora (1u/100V), i podzieleniu otrzymanego napiecia w zwyklym dzielniku rezystorowym, tak zeby przy maksymalnym wysterowaniu otrzymac 2,4V - przy max napieciu wyjsciowym AT9100 rownym zalozmy 34V, mozna zastosowac R1 (wy.wzmacniacza - srodek) = 10k + potencjometr 10k, R2 (srodek-masa) = 1k - i wyregulowac potencjometrem.

Jurek
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 107
Rejestracja: ndz 18 kwie 2004, 13:34

Postautor: Jurek » sob 24 mar 2007, 13:50

Witam! Dzięki za odpowiedź. O coś takiego mi chodziło,żeby mi ktoś wyjaśnił opisowo jak to zrobić.Pozdrawiam.


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 42 gości

cron