Układ dopasowania poziomów logicznych

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
forest82
Raczkujący użytkownik 5
Raczkujący użytkownik 5
Posty: 29
Rejestracja: czw 22 mar 2007, 0:42

Układ dopasowania poziomów logicznych

Postautor: forest82 » czw 07 cze 2007, 12:39

Potrzebował bym schemat układu który spełnił by moje założenia:
Ua=70V
f=25kHz
sygnał zanegowany
Wszystko tak jak na rysunku.
Dziękuję za pomoc :)
Załączniki
układ dopasowania poziomów logicznych.PNG

forest82
Raczkujący użytkownik 5
Raczkujący użytkownik 5
Posty: 29
Rejestracja: czw 22 mar 2007, 0:42

Postautor: forest82 » ndz 10 cze 2007, 11:44

No to mam ten układzik :)
Tylko nie wiem czy mogło by tak być :wink:
Załączniki
1.PNG

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » ndz 10 cze 2007, 14:08

Ja bym to zrobil w ten sposob (zakladam ze sygnal wejsciowy jest w przyblizeniu binarny).
Pozdr.
Załączniki
70v_if.png
Interfejs do mikrokontrolera
(3.46 KiB) Pobrany 162 razy

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

dopasowanie....

Postautor: PI » ndz 10 cze 2007, 22:32

Witam; oczywiście!!!! podstawiam łape do podkucia przy okazji - miałem włąsciwie taki sam pomysł, jak movzx. Ale sprytnie czekałem na jego projekt (!!!). "forest82" ciągle pobiera na forum korepetycje, dlatego mam do Niego pytanie - dlaczego ten jego projekt ( z tranzystorem) jest kiepski??? Odpowiedź będzie pouczająca. Pozdrawiam, służę ewent. pomocą na przyszłość - dla wszystkich.
PI

forest82
Raczkujący użytkownik 5
Raczkujący użytkownik 5
Posty: 29
Rejestracja: czw 22 mar 2007, 0:42

Re: dopasowanie....

Postautor: forest82 » wt 12 cze 2007, 12:22

PI pisze:Witam; oczywiście!!!! podstawiam łape do podkucia przy okazji - miałem włąsciwie taki sam pomysł, jak movzx. Ale sprytnie czekałem na jego projekt (!!!). "forest82" ciągle pobiera na forum korepetycje, dlatego mam do Niego pytanie - dlaczego ten jego projekt ( z tranzystorem) jest kiepski??? Odpowiedź będzie pouczająca. Pozdrawiam, służę ewent. pomocą na przyszłość - dla wszystkich.
PI


Kiepski :evil: nie jest wcale kiepski działa tak jak powinien i zaliczyłem go :) no ale jeśli inaczej kolega myśli to niech przedstawi dlaczego jest kiepski :?: Bardzo chętnie się czegoś naucze. :lol:

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

interface

Postautor: PI » wt 12 cze 2007, 14:19

Witam; układ jest napewno gorszy, bo wynika to z charakterystyki przejściowej tranzystora. Jezeli chcemy na wyjsciu uzyskac przebieg prostokatny - a w wielu przypadkach taki wymóg istnieje - to tylko własnie układ z odpowiednia bramką jest w stanie to zapewnic. Duża rezystancja szeregowa (1M do bazy tranzystora) i wszelkie pojemności rozproszone, dołączone w tym przypadku równolegle do bazy, tworzą piękny układ rózniczkujący, kóry skutecznie zniekształca sygnał. Mozna to sobie obejrzec na oscyloskopie. Jezeli jednak to działa, to dobrze - widocznie układ sterowany tym sygnałem ma dużą tolerancję. Poza tym, częstotliwośc pracy jest niezbyt wysoka, więc stosunki czasu narastania i opadania zboczy wobec okresu przebiegu moga nie byc tak istotne.To tak w skrócie. Ale bardziej profi byłoby z bramką. :D
PI


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 48 gości

cron