Bezprzewodowa komunikacja pomiędzy komputerem a tunerem sat

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
K.B
Piszący użytkownik 2
Piszący użytkownik 2
Posty: 44
Rejestracja: śr 27 kwie 2005, 22:37
Lokalizacja: Łańcut

Bezprzewodowa komunikacja pomiędzy komputerem a tunerem sat

Postautor: K.B » sob 12 sty 2008, 8:45

Witam

Jak w temacie chciałbym zastosować 2 układy TR1001 , których jestem posiadaczem do zbudowania dwóch transciverków krótkiego zasięgu , które miałyby mi posłużyć do bezprzewodowej transmisji danych pomiędzy komputerem a odbiornikiem satelitarnym wyposażonym w złącze RS232 tylko nie jestem pewien czy to w ogóle zadziała przy bezpośrednim podłączeniu z portem RS232 bo tam chyba występuje napięcie wyższe niż potrzebne dla tego układu.
Z dokumentacji znalezionej na datasheetarchive wyczytałem , że układ TR1001 jest zasilany tylko niskim napięciem 3V i mało tego na jakiejś innej stronce dotyczącej budowy i opisu tego transciverka znalazłem informacje , że nie można za bardzo obciążyć lini odbiorczej RXDATA bo grozi to wyłączeniem tego pinu . Więc co powinienem zrobić :roll: :?: bo się już obchodzę z tym układem jak z jajkiem i nie chcę przypadkiem czegoś zbabrać :) bo to raczej drogi i trudno dostępny scalak :( Czy mam zastosować popularny układ MAX232 do konwersji tego napięcia i czy załatwi to również problem z obciążeniem dla lini RXDATA i TXMOD ?
Jak ktoś ma jakieś sugestie , pomysły albo schemacik gotowego rozwiązania to mile będą widziane tutaj na forum :wink:

Pozdrawiam

Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron