Obsługa zegara RTC DS1307 w Bascom

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
ewsd75
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: pt 23 kwie 2010, 15:48

Obsługa zegara RTC DS1307 w Bascom

Postautor: ewsd75 » pt 23 kwie 2010, 15:53

Witam

Zauważyłem ze od czasu do czasu powraca temat na różnych forach obsługi zegara RTC w Bascom.
Postanowiłem się podzielić z wami moim doświadczeniem jeśli chodzi o tego typu układy. Napisałem artykuł z przykładami kodu w Bascom. Artykuł jest dość duży dlatego zamieściłem do na swojej stronce. Jeśli ktoś chce się zapoznać z tym artykułem to zapraszam. Często buduję jakieś układy z wykorzystaniem RTC. Upodobałem sobie układ DS1307. Mam nadzieję że będzie to pomocny artykuł w waszych pracach. W razie pytań proszę pisać na e-mail dlatego że częściej odbieram pocztę niż zaglądam do tego działu.

Na swojej stronie zamieszczam od pewnego czasu różne artykuły, będę starał się je publikować również w postaci plików PDF ale na razie możecie je przeczytać.

Artykuł jest dostępny tutaj:

Obsługa zegara RTC DS1307 w Bascom
Projektowanie i wykonywanie prototypów urządzeń elektronicznych www.projektowanie-elektroniki.pl

Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości

cron