Przedwzmacniacz mikrofonowy

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
gonzo_102
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: pn 13 paź 2003, 20:25
Kontaktowanie:

Przedwzmacniacz mikrofonowy

Postautor: gonzo_102 » wt 04 lis 2003, 21:02

Witam!

Poszukuję schemat przedwzmacniacza mikrofonowego od mikrofonu dynamicznego 600 ohm
Zależy mi na jak najmniejszej emisji szumów.
Najlepiej żeby był zbudowany na układach TI.

W internecie znalazłem http://proaudio.republika.pl/konstr_36.htm (pierwszy schemat), jednak posiada on zasilanie bateryjne, a mi zależy na zasilaniu z sieci elektrycznej. Z tego wynika moje kolejne pytanie - jaki zasilacz urzyć, aby uniknąć zakłuceń?

Pozdrawiam
gonzo_102

chemik29
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: czw 17 kwie 2003, 0:41

Postautor: chemik29 » śr 05 lis 2003, 1:44

Hmmm... sam kiedyś budowałem taki przedwzmacniacz i nadziałem sie na problemy z zasilaniem. Sęk w tym, że bateria w odróżnieniu od napięcia z zasilaczy nie wprowadza poprzez dodatnią szynę zakłóceń do sygnału audio (w zasilaczach brumi szumi i co tylko ;) Budowałem preampa na zwykłych TL082 do gitary i przy podłączaniu zwykłego zasilacza gniazdkowego poziom szumów był bardzo duży. Na drugim moim firmowym zasilaczu - nie było ich słychać - wniosek nasuwa się sam - zastosuj stabilizator, przed nim 2 kondensy (ja używam 4700uF i 100nF) i za nim 220uF i 100nF - szumy są naprawdę małe i działa nawet jeśli zasilaczem jest tylko trafok z mostkiem greatza.
Pozdrawiam

Pi-Vo
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 7
Rejestracja: ndz 09 lis 2003, 10:49
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: Pi-Vo » ndz 09 lis 2003, 10:53

Zbacz na www.ti.com ,INA217 i parę innych są świetne ,wystabilizuj zasilanie ,choćby na 7815 i 7915 i nie powinno być szumów i przydźwięku.A schemat skomponuj z noty aplikacyjnej układu.


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 28 gości

cron