Zegar na lampie (oscyloskopowej).

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
spec
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: sob 27 gru 2003, 21:55
Kontaktowanie:

Zegar na lampie (oscyloskopowej).

Postautor: spec » sob 27 gru 2003, 22:14

Witam.
Planuję wykonać zegar ze strony:
* http://www.webx.dk/oz2cpu/clock-scope/scope.htm
Chciałbym dowiedzieć się od ludzi obeznanych w temacie, czy dostanę WSZYSTKIE elemenety w Polskich sklepach internetowych (lub Łódzkich). Dobrze, by było, aby wszystkie te elementy były dostępne w jednym sklepie (abym kilka razy nie musiał płacić kosztów przesyłki). Wiem, że są trudności z zakupem lampy (oscyloskopowej):
* http://www.webx.dk/oz2cpu/clock-scope/dg7-a.jpg
w Polsce. Więc tutaj też miałbym prośbę, aby kto zna dał mi namiary na adres www (komisu, czy sklepu), gdzie mogę dostać tę lampę lub podobne, które będą działały z tym "projektem", a są również podane na stonie.
Kolejne pytanko odnośnie tego zegara to trafo.
Zdążyłem zauważyć, że nie jest to standardowy transformator. Gdzie go dostanę? Zapewne różni się budową od "pozostałych" (wywnioskowałem ze schematu), czy moglibyście mi przybliżyć jego działanie?
Pozdrawiam!
Seba

stasiekm
Raczkujący użytkownik 4
Raczkujący użytkownik 4
Posty: 22
Rejestracja: śr 10 gru 2003, 0:28
Lokalizacja: Białystok

Postautor: stasiekm » wt 30 gru 2003, 13:25

szanse na dostanie wszystkich elementów sa male, sznsse na dostanie lampy nikłe, na transformator prawie zadne
reakny pomysł wykonania takiego zegara to zakupienie jakiegoś starego oscyloskopu (na allegro ponizej 100 da sie trafić) i wykorzystanie częsći jego elementów (lampa, zasilacz, odchylanie) oraz adaptacja płytki uC do tego oscyloskopu

serwis
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: wt 06 sty 2004, 22:01

Postautor: serwis » wt 06 sty 2004, 22:30

Ja juz odpisywałem Tobie na ten temat na forum elektroda.Jak sie zdecydujesz na wykonanie, to ja trafo moge nawinąć.Pozostałe elementy są ogólnodostępne, i nie ma z nimi żadnych problemów.Lampę możesz zastosować z ruskiego małego oscyloskopu np.8LO29I lub popularną B6S1.
serwis


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 24 gości

cron