Schemat UPS EVER MP 300

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
prompt
Raczkujący użytkownik 4
Raczkujący użytkownik 4
Posty: 21
Rejestracja: pt 26 mar 2004, 21:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

Schemat UPS EVER MP 300

Postautor: prompt » pt 26 mar 2004, 21:45

Od pewnego czasu poszukuję takiego schematu. Może ktoś z Was wie, skąd mógłbym go uzyskać.

KW
Raczkujący użytkownik 2
Raczkujący użytkownik 2
Posty: 13
Rejestracja: śr 16 lip 2003, 1:39

Postautor: KW » sob 27 mar 2004, 3:06

Raczej nie uzyskasz go nigdzie.
Firmy konkurujące ze sobą na rynku dbają o tajemnice rozwiązań konstrukcyjnych i nie udostępniają nikomu dokumentacji.

Gość

Postautor: Gość » wt 30 mar 2004, 0:03

Ja posiadam schemat nawet dobrej jakości do evera autopower 300. Jeśli się Tobie przyda to możemy porozmawiać. Wadą tego schematu jest brak oznaczeń większości wartości elementów, ale połączenia się zgadzają.
Pozdrawiam

KW
Raczkujący użytkownik 2
Raczkujący użytkownik 2
Posty: 13
Rejestracja: śr 16 lip 2003, 1:39

Postautor: KW » czw 01 kwie 2004, 1:40

Mnie by się taki schemat przydał. Naprawiam od czasu do czasu takie urządzenia, ale schematem nie dysponuję. Czasami te UPSy sprawiały mi taki problem, że same się przełączały z pracy w sieci na akumulatorową, a napięcie zasilające było 220V. W czasi powrotu do sieci następowały problemy i zwarcia. W UPSie pozostawionym bez nadzoru padał wtedy akumulator na skutek rozładowania i pozostawania w tym stanie na przykład przez sobotę i niedzielę. Zwracałem się do firmy EVER o udostępnienie dokumentacji ale otrzymałem odpowiedź, że takowej mi nie udostępnią. Proponowali natomiast naprawę w ich serwisie, za cenę porównywalną z ceną nowego UPSa. Ale to ja dostałem ten UPS do naprawy, a klient gdy go poinformowałem o takiej możliwości od razu rezygnował z naprawy w firmie EVER.

Gość

Postautor: Gość » czw 01 kwie 2004, 4:08

Gdybyś mógł udostępnić schemat do MP 300 to byłoby świetnie. Wczoraj dostałem maila zwrotnego od EVER-a, że nie przyślą mi schematu bo " w urządzeniu występują napięcia niebezpieczne ... ". Nie wiem czy więcej w tym poczucia humoru, czy kpiny ... Z uniwersalnych skrzynek pocztowych, wyłączając te na WP, została mi na razie tylko "tlenowa", czyli prompt@tlen.pl .

TomTech1

Postautor: TomTech1 » pt 09 kwie 2004, 21:24

Witam jak ktoś by posiadał taki schemat od jakiegoś UPSa firmowego to poprosze o schemat.
Serdeczne dzienki pozdrawiam wszystkich TomTech
tomtech1@wp.pl

mw811

schemat

Postautor: mw811 » wt 15 cze 2004, 9:49

Witam.

Jeżeli można to proszę o przesłanie schematu do evera może być
kiepskiej jakości.
e-mail: mw811@wp.pl

prompt
Raczkujący użytkownik 4
Raczkujący użytkownik 4
Posty: 21
Rejestracja: pt 26 mar 2004, 21:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: prompt » pt 18 cze 2004, 0:57

Niestety, szansa na uzyskanie skądkolwiek schematu UPS-a EVER MP300 jest niewielka - na deklaracjach się skończyło. Po tym jak zostałem potraktowany przez dział serwisu producenta tego zasilacza (i jak sądzę nie tylko ja), wiem już, że był to mój ostatni zakup urządzenia tej firmy. Właśnie "wyrosłem" ze wspierania polskich producentów i dopóki ta banda chamów nie zrozumie kto tak naprawdę daje im comiesięczne wynagrodzenie, będę kupował tylko wyroby "made in China" i podobne.

Gość

Postautor: Gość » pt 18 cze 2004, 13:28

Ja zostałem potraktowany w podobny sposób kilka razy. Ostatnio na moje listy firma EVER wcale nie odpowiadała. Pisałem do serwisu jak i kierownika serwisu. Postaram się dołączyć jako załącznik jedną z wcześniejszych odpowiedzi na moją prośbę. Ostatnio dostałem do naprawy dwa UPSy EVER z jednego biura rachunkowego. Obydwa padły zanim zużyły się akumulatory. Wcześniej dostawałem do naprawy wiele innych i mogę stwierdzić że nie warto brać tego badziewia do ręki.
Ich usterki są bardzo złośliwe. Najczęściej bywa tak, że UPS "głupieje" i zaczyna przełączać się z pracy sieciowej na bateryjną przy prawidłowym zasilaniu z sieci 220V. Bardzo często są także problemy przy powrocie z pracy bateryjnej na sieciową. Jeden z ostatnio naprawianych UPSów robił taki numer, że w miarę pracy bateryjnej zmieniał mu się współczynnik wypełnienia impulsów sterujących bramki tranzystorów polowych. Zmiana ta polegała na tym, że nierówne były współczynniki wypełnienia dodatniej i ujemnej połówki prądu w uzwojeniu, przez co rdzeń był podmagnesowany składową stałą. UPS zaczynał głośno warczeć i natychmiast rozładowywał akumulator. Dodam tylko uwagę dotyczącą zmiany współczynnika wypełnienia impulsów sterujących tranzystoty polowe, że zależy on od obciążenia UPSa i od napięcia akumulatora. W ten sposób jest regulowana wartość skuteczna napięcia na wyjściu przy pracy bateryjnej. Zeby nie mylić pojęć jeszcze raz piszę że mój problem polegał na asymetrii dodatniej i ujemnej połówki prądu i napięcia.
Przestrzegam tych którzy, będą naprawiać to badziewie. Jeżeli jest zużyty akumulator to raczej nie dlatego, że to wina akumulatora lecz elektroniki która nie powróciła z pracy bateryjnej. Taki UPS pozostawiony bez nadzoru na przykład na sobotę i niedzielę będzie miał akumulator ponownie do wymiany. Ludzie często nie wyłączają ich i pozostawiają gdzieś utknięte za szafę i pod stołem. Mimo że teoretycznie zasilanie z sieci jest cały czas to po kilku dniach jest po akumulatorze. Niech się nie cieszą ci którzy wymienią w nich tranzystoryIRFy i ewentualnie scalak lub tranzystory sterujące tymi IRFami. Po kilku lub kilkunastu próbach przejścia z pracy bateryjnej na sieciową wszystko się ponownie spali.
Początkowo sądziłem że to wina procesora lub programu, ale zamieniałem procesory ze sprawnych UPSów i dalej było to samo.
Stwierdzam że jest to wina konstrukcji moim zdaniem bardzo nieudanej.
W takich przypadkach pomagała mi zamiana elektroniki między dwoma egzemplażami tego samego typu. Wcześniej jednak zmiana elementów w tych elektronikach do niczego nie prowadziła. Ciekawe jest to że zamiana tej niesprawnej elektroniki pomiędzy dwoma egzemplażami uzdrowiła oba.
Schematu nigdy nie dostałem ale kiedyś poświęciłem sporo czasu i zrysowałem sobie z natury pewne jego części. Mogłem na tej podstawie przeanalizować pracę tego UPSa. Jeszcze raz stwierdzam że to jest badziewie.
Warto by było aby pan POLAK z serwisu EVER zapoznał się z moją jak i innymi opiniami. Powinien zrozumieć że od sprzedaży ich wyrobów zależy egzystencja jego firmy i jego praca. Jak kiedyś stwierdził w liście do mnie, podobno te UPSy są bardzo niezawodne i wystarczy tylko jeden serwis centralny na całą Polskę. Propozycja aby wysłać urządzenie do EVER pocztą całkowicie odpada ze względu na koszty wysyłki i naprawy porównywalne z ceną nowego UPSa. Przypomnę że przy przesyłce płaci się za jej wagę a tutaj mamy ołowiany akumulator i pląbę gwarancyjną po naprawie której nie można zdjąć aby sprzęt wysłać bez akumulatora.
Na uwagę zasługuje fakt, że wyroby tej firmy bardzo zachwalają sprzedawcy w sklepach. Uważam że należy ich zapoznać z tą opinią , a niezadowolonych klientów odsyłać do sklepów aby żądali zwrotu pieniędzy.
Dołączcie do tego swoje opinie o sprzęcie EVER i wyślijcie panu Polakowi adres tej stronki. Pozdrawiam.

KW
Raczkujący użytkownik 2
Raczkujący użytkownik 2
Posty: 13
Rejestracja: śr 16 lip 2003, 1:39

Postautor: KW » pt 18 cze 2004, 13:37

Nie udało mi się dołączyć załącznika bo byłem niezalogowany. Więc spróbuję jeszcze raz.
Załączniki
list od ever.rar
(1.51 KiB) Pobrany 990 razy
list od ever.rar
(1.51 KiB) Pobrany 787 razy

Mam ten schemat pisz al2a

al2all@wp.pl

Postautor: Mam ten schemat pisz al2a » wt 29 cze 2004, 21:07

---

prompt
Raczkujący użytkownik 4
Raczkujący użytkownik 4
Posty: 21
Rejestracja: pt 26 mar 2004, 21:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: prompt » wt 29 cze 2004, 22:48

Podany adres nie istnieje ...
Pomyłka, czy jakiś dzięcioł z evera też tu zagląda ?

Mariusz G.
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 6
Rejestracja: ndz 11 lip 2004, 11:09
Lokalizacja: Warsiewo :-)

Postautor: Mariusz G. » ndz 11 lip 2004, 11:26

--------------------------
Kolego Mariuszu G. - otrzymujesz ostrzeżenie, używanie tego rodzaju obraźliwych słów jest zabronione, swoją dezaprobatę możesz wyrażać w inny sposób.
Treść postu została usunięta.
Admin

Mariusz G.
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 6
Rejestracja: ndz 11 lip 2004, 11:09
Lokalizacja: Warsiewo :-)

Postautor: Mariusz G. » sob 31 lip 2004, 2:33

:evil: :arrow: Kolego Adminie! Jeśli uważasz niektóre wyrazy za obraźliwe to sobie je wykreśl, jednak Twoje posępowanie polegające na wywalaniu całych postów uważam za granie w [4litery], tym bardziej że ja nie obraziłem NIKOGO Z FORUM. Czy w takim razie mógłbyś mi przypomnieć treść mojego postu bym go skorygował? A tak w ogóle to istnieje taki wynalazek jak e-mail, wystarczyło do mnie napisać a korektę bym sam naniósł.

:?: :arrow: Drodzy Forumowicze! Bez zbędnych uzasadnień (bo jeszcze obrażę kogoś spoza i znowu Mr Admin zrobi Erase) Czy mógłbym otrzymać schemat UPSa?

mailto: [url]mar1us2@poczta.onet.pl[/url]

Andy
Administrator
Administrator
Posty: 165
Rejestracja: pn 25 lis 2002, 13:18
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Andy » sob 31 lip 2004, 10:47

A kto powiedział, że wystarczy nie pisać obraźliwych słów tylko w odniesieniu do innych osób Z FORUM !? Napisałeś kilka niewybrednych słów wobec firmy (pracowników) EVER a to jest niedopuszczalne. Kryptoreklama, tudzież antyreklama nie mają miejsca na tym forum.
Jak się nie podoba to odsyłam na inne fora, których jest całkiem sporo.

Andrzej

TomTech
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 6
Rejestracja: sob 20 mar 2004, 21:30

schematy UPS

Postautor: TomTech » sob 31 lip 2004, 20:44

posiadam kilka schematów UPSÓW. Podajcie adres to wyśle. Potrzebuje pomocy z waszej strony na temat przetwornicy do samochodu, będzie osobny post i prosze o pomoc w nim.
Tomek

prompt
Raczkujący użytkownik 4
Raczkujący użytkownik 4
Posty: 21
Rejestracja: pt 26 mar 2004, 21:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: prompt » śr 04 sie 2004, 16:18

Hmm .. wysłałem Tobie na PW mój adres, może też być taki:

prompt@tlen.pl

Jak na razie bez odpowiedzi. Czyżbyś był kolejnym, sfrustrowanym słowami krytyki, pracownikiem EVER-a ?

Pozdrawiam
Janusz

TomTech
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 6
Rejestracja: sob 20 mar 2004, 21:30

Postautor: TomTech » sob 07 sie 2004, 8:25


prompt
Raczkujący użytkownik 4
Raczkujący użytkownik 4
Posty: 21
Rejestracja: pt 26 mar 2004, 21:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: prompt » ndz 08 sie 2004, 10:20

Zobaczyłem, ale tam jest tylko komunikat:

"Wybrany przez Ciebie temat lub post nie istnieje"

Gość

Postautor: Gość » ndz 08 sie 2004, 14:03

musisz byc zalogowany aby widzieć zalaczniki

prompt
Raczkujący użytkownik 4
Raczkujący użytkownik 4
Posty: 21
Rejestracja: pt 26 mar 2004, 21:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: prompt » wt 10 sie 2004, 9:23

Anonymous pisze:musisz byc zalogowany aby widzieć zalaczniki


Taki komunikat widnieje PO ZALOGOWANIU.

prompt
Raczkujący użytkownik 4
Raczkujący użytkownik 4
Posty: 21
Rejestracja: pt 26 mar 2004, 21:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: prompt » wt 10 sie 2004, 9:45

Nie działa klikanie na link. Należy go przekopiować do paska adresów po zalogowaniu na www.elektroda.pl .

Niestety, akurat schematów EVER-a tam nie ma.


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 36 gości

cron