Zewnętrzna pamięć dla C51

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
DECArt
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: śr 05 lut 2003, 12:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Zewnętrzna pamięć dla C51

Postautor: DECArt » śr 05 lut 2003, 12:19

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś podpowiedział mi jakiego układu najlepiej użyć jako zewnętrzna pamięć programu dla mikrokontrolera 80C31(wersja 51 bez wew. pamięci programu). Zależy mi aby nie był to żaden EPROM ani nic takiego tylko najzwyklejszy RAM.

Dziękuję i Pozdrawiam

Mironus
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: czw 27 mar 2003, 21:53
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Postautor: Mironus » czw 27 mar 2003, 23:45

Nie wiem czy dobrze się znasz na rodzinie C51, ale nie możesz zastosować jako pamięci programu układu RAM (chyba że będziesz podtrzymywał zasilanie pamięci RAM), zrestą w układzie 80C51 równierz musisz zastosować zewnętrzną pamięć programu (wewnętrzna pamięć jest zaprogramowana przez producenta układu w czasie produkcji (tzw. programowanie maską) dla konkretnego odbiorcy układu).
Dla dokładnego zapoznania się z zagadnieniem polecam książkę "Mikrokomputery jednoukładowe rodziny MCS-51" pana Andrzeja Rydzewskiego

Awatar użytkownika
Tomek11r
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: ndz 13 kwie 2003, 11:09

Postautor: Tomek11r » ndz 13 kwie 2003, 11:44

Możesz użyć pamięci Flasch lub równoległego EEPROM-a. Jedyną zaletą w porównaniu do zwykłego EPROM to prostota kasowania. Nie trzeba mieć kasownika UV. W ostateczności może być RAM podtrzymywany doklejoną bateryjką, sam kiedyś tak zrobiłem.


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 44 gości

cron