Przeróbka zasilacza

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
BasherX
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: ndz 26 cze 2016, 18:29

Przeróbka zasilacza

Postautor: BasherX » ndz 26 cze 2016, 19:00

Witam
Jako że jestem nowy na forum to trochę info o mnie.
Nazywam się Rafał, mam 16 lat i teraz wybieram się do technikum o kierunku elektronika. Jestem modelarzem RC (pojazdy kołowe), oprócz tego interesuje się elektroniką, programowaniem, grafiką komputerową, filmowaniem i fotografofaniem, no to na tyle już tego info :)

Jako że jestem modelarzem, to mam tu styczność z elektroniką (silniki bezszczotkowe, regulatory obrotów, odbiorniki, nadajniki, serwo mechanizmy, akumulatory (nimh, lipo, life, lion (głównie nimh i lipo, ale nimh jest już za stary i słaby)) no i ładowarki). Planuję zakup nowej, mocniejszej, do której będę potrzebował zasilacza, typowe (modelarskie, specjalne) są drogie, 120 zł za zasilacz 240w, więc raczej bym wziął zasilacz od XBoxa 203w lub dell 12v 18a.
Będę tam dawał gniazdo bananowe podwójne, włącznik i wiatraczek (30mm). Jeszcze mi świta po głowie pomysł dodania gniazda USB 5v 1a, do ładowania telefonu czy kamerki sportowej lub innego urządzenia.
Moje pytanie jest odnośnie tego wiatraczka i gniazda USB.
30mm wiatraczek coś da? Czy sobie odpuścić?
Około 6k rpm i przepustowość (nie wiem jak to określić) 5m(3)/h taki 30mm na 12v
Lub 30mm yeah racing tornado (musiałbym zrobić jeszcze przetwornice na 6-7v bo na tyle jest) albo znajdę pod pakiet 3s lipo (11.1v). Tylko 40 zł za wiatraczek to trochę drogo.
Lub inne wyjście, 50mm na 12v i przepustowość 15-20m(3)/h

Natomiast wyjście usb nie wiem co jest potrzebne, żeby z 12v robiło 5v i 1A
Są przetwornice step-down ale to wystarczy, czy co potrzebuję?
Liczę na waszą pomoc.

Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron