TV SIEMENS FD210 ME z wbudowany PC - czarny ekran

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
Alex
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: czw 06 maja 2004, 15:03

TV SIEMENS FD210 ME z wbudowany PC - czarny ekran

Postautor: Alex » pt 07 maja 2004, 11:03

TV SIEMENS FD210 ME z wbudowanym PC Uszkodzenie objawia się całkowitym brakiem obrazu (czarny ekran ) a przy kilkukrotnym włączeniu kanałów z pilota pojawia się czasami pojawi się szum w głośnikach ale w tylko w trybie PC sytuacja ta nie jest możliwa przez kombinowanie klawiszami z panelu sterowania odbiornika możliwe jest tylko przełączanie w tryb TV/PC oraz tryb czuwania inne nie działają poza regulacją głośności o ile załapie głos a raczej szum w głośnikach jak pisałem powyżej. Tranzystor odchylania BU 2225AF jest sprawny dodatkowo podejrzewam uszkodzony trafopowielacz jako przyczynę czarnego ekranu ale nie mam sondy aby sprawdzić wysokie napięcie na anodzie kineskopu, więc jego wymianę odraczam na koniec, lewą płytę zasilająca sprawdzałem i jest raczej sprawna więc swoje podejrzenia kieruję na płytkę gdzie jest procesor: P87C528EBPN – jednak jest tam wiele elementów smd więc będzię cięszko gdyż nie mam schemató tego TV wię niewiem jakie powinien mieć napięcia na poszczególnych nóżkach czy procesor wymienić amoe jednak ten trafo powielacz ? poradźcie serwisanci czy dobrze się kieruję może ktoś doradzi co mu jest? - znajomy mówił zeby sprawdzić sprawdz zasilanie głowicy i tory p.cz. ale coś mu niewierzę. Ma ktoś schemat do tego TV i kody trybu serwisowego., mój mail: alex12@vp.pl dziękuje za pomoc.alex
Alex

Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości