zasilanie led

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
dadzio
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: ndz 11 gru 2016, 12:35

zasilanie led

Postautor: dadzio » ndz 11 gru 2016, 12:49

Witajcie mam pewien problem, chcę zrobić taki wynalazek http://lighttoys.cz/store/staff/zebra-stick-ft/ i muszę sobie zrobić zasilacz z ogniw do taśmy ledowej 5050 12V, zasilić muszę 2 metry takiej taśmy. ma to być coś jak powerbank ogniwa są naładowane włączam przełącznik i kij świeci, ogniwa rozładowane podłączam ładowarkę do gniazda w kiju i ogniwa się ładują. No i nie mam już pojęcia jak to zrobić, może ktoś ma jakieś pomysły?

z tego co ja wymyśliłem to 3 ogniwa typu 18650 3,7V połączyłbym równolegle to do układu pcm( do styków B+ i B- lutuję ogniwa i przetwornicę a do styków P+ i P- gniazdo ładowania dc 2.5/5.5) i do przetwornicy na której ustawiłbym napięcie 12V i dalej to do sterownika led i taśmy, między sterownikiem a przetwornicą zrobiłbym przełącznik.

No i też pytanie jaką ładowarką to ładować żeby była w stanie naładować ogniwa?

roman21
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 85
Rejestracja: wt 10 paź 2006, 11:37

Re: zasilanie led

Postautor: roman21 » czw 15 gru 2016, 21:34

Kupujesz ładowarkę z zabezpieczeniem przed nadmiernym rozładowaniem zbudowaną na TP4056 i ładujesz ogniwa jakąś ładowarką np. telefoniczną o wydajnosci co najmniej 5V-1,5A.


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 3 gości

cron