Czy mogę zmostkować Yamahę AX-700???

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
elvis
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: śr 28 kwie 2004, 22:52
Lokalizacja: Kłodzko - Wrocław
Kontaktowanie:

Czy mogę zmostkować Yamahę AX-700???

Postautor: elvis » wt 25 maja 2004, 0:28

Nie jestem pewien czy mogę zmostkować ten wzmacniacz...chciałem go zmostkować przy pomocy odwracacza fazy za samym potencjometrem głośności, posiadam schemat do tego wzmacniacza...po zmostkowaniu chciałbym go wykorzystać do napędzania subwoofera tubowego o dużej efektywności (odwrotka) 8Ohm. Wzmacniacz ten ma ok 2x120W sinus na 8 Ohm, napięcie zasilające na kondensatorach filtrujacych to 63V a trafo ma ok 650W :roll:

stasiekm
Raczkujący użytkownik 4
Raczkujący użytkownik 4
Posty: 22
Rejestracja: śr 10 gru 2003, 0:28
Lokalizacja: Białystok

Postautor: stasiekm » wt 25 maja 2004, 20:29

jezeli wzmacniacz nie jest przystosowany do pracy z obciażeniem 8 Om to przy pracy mostkowej nie powinno sie go obciażać impedancją mniejszą niż 16 Om lub nie przekraczać 50% wysterowania (dla zachowania tych samych wartosci pradów wyjściowych)
nieprzestrzeganie tych za;eceń prowadzić moze od przedwczesnego zadziałania zabezpieczeń przeciwzwarciowych i ew uszkodzenia wzmacniacza w wyniku nieuniknionego przegrzewania się

Gość

Postautor: Gość » śr 26 maja 2004, 18:13

wzmacniacz ten moze pracowac z obciazeniem 8ohm ale czy mniej to nie wiem...zamontowalem juz w nim dodatkowe chlodzenie w postaci 3 wiatrakow ktore uruchamiaja sie przy przekroczeniu danej temp.


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 20 gości

cron