kompensacja offsetu napięcia

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
pawel
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: pn 10 lut 2003, 21:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

kompensacja offsetu napięcia

Postautor: pawel » pn 10 lut 2003, 21:55

Poszukuję pilnie układu automatycznej kompensacji napięcia niezrównoważenia, który będzie współpracował ze wzmacniaczem nieodwracającym. Ponadto potrzebuję układu który będzie kompensował prąd płynacy między wzmaczniaczami mocy pracującymi równolegle.
Z góry dziękuje za wszelkie informacje, schematy, porady
Paweł

Gość

Postautor: Gość » pn 17 lut 2003, 9:18

Żeby można Ci było pomóc, powinienesz dołączyć schematy tych Twoich układów i więcej szczegółów. A chyba najlepszym rozwiązaniem jest użycie wzmacniaczy operacyjnych o minimalnym napięciu niezrównoważenia np. łatwo dostępne OP07.

pawel
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: pn 10 lut 2003, 21:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

kompensacja niezrównoważenia

Postautor: pawel » pt 21 lut 2003, 22:28

Jeżeli chodzi o shemat to ma to być wzmaczniacz mostkowy mocy, czyli napięcia na jednej gałązi będa przesunięte o 180 w stosunku do drugiej dając na odbiorniku 2 razy większe napięcie. Wzmacniacz ma współpracować z przedwzmacniaczem o regulowanym wzmocnieniu. Uzyte w układzie elementy mocy to muszą być LM3875 półpracujące po 2 ze sobą równolegle w obydwu gałęziach, mogę tylko zadecydować jaki wzmacniacz będzie w przedwzmacniaczu oraz odwracający fazę - tutaj myślę o OPA627 jako szybszym, większym paśmie i małych szumach w stosunku do LM 3875. Potrzebny mnie jest układ który będzie kompensował prądy płynące między równolegle pracującymi wzmacniaczami LM3875 i kompensował ich napięcia niezrównoważenia. Dziękuję za dotychczasowe zaineresowanie i poradę prosząc o możliwe dalsze.
Pawel


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 21 gości