Jak podłączyć diodę pod kolumne ?

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
rafal1983
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: czw 20 sty 2005, 22:50

Jak podłączyć diodę pod kolumne ?

Postautor: rafal1983 » czw 20 sty 2005, 23:11

Witam. Mam wieżę sony i chciałbym podłączyć sobie pod nią, a konkretnie pod głośnik diodę, aby w rytm muzyki zaświecała się i gasła. Problem w tym że niemam pojęcia jak to zrobić. Jak podgłoszę wieże na max to mi się dioda spali, a jak przyciszę to się nie zaświeci, bo będzie dostawała za mało energii. Jak mogę to podłączyć, aby zawsze się świeciła w rytm muzyki, bez względu na to czy gra cicho, czy głośno. Jakiś rezystor czy coś? Proszę o poradę i z góry dziękuję.

gość 2

Postautor: gość 2 » ndz 23 sty 2005, 12:24

to nie jest prosta sprawa.
taka dioda musi być załączana przez specjalny układ z arw i filtrem
(aby np. reagowała przy basie)
układ musi być podłączony do wej przedwzmacniacza

rafal1983
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: czw 20 sty 2005, 22:50

Postautor: rafal1983 » wt 25 sty 2005, 15:44

Co to za układ ? i jak go można zrobić ?

lechum77
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 8
Rejestracja: sob 29 sty 2005, 15:30
Lokalizacja: Mazowieckie

dioda

Postautor: lechum77 » sob 29 sty 2005, 15:55

Włączając ten układ przed wzmacniacz zrobi się coś na wzór stroboskopu kolorofonu lub czegoś podobnego a tu chodzi o coś zupełnie prostszego łatwo by było rozwiązać ten problem w samochodzie gdzie wystarczyłoby włączyć odpowiednią diodę równolegle co prawda nie reagowałaby na niskim poziomie dzwięku ale zawsze to coś. A jeżeli chodzi o podłączenia do takigo głośnika od więży nie widziałem takich układów ani nie słyszałem żeby ktoś wpadł na podobny pomysł :lol:


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 27 gości