Strona 1 z 1

Zlece wykonanie modulu uruchomieniowego silownika liniowego

: wt 14 sty 2014, 20:14
autor: rzulfixon
Poszukuję gotowego układu sterującego lub też osoby, która mogłaby pomóc w konstrukcji takiego układu wg następujących założeń: po podaniu sygnału z czujnika optycznego, siłownik liniowy wysuwa się do pozycji końcowej, po podaniu kolejnego impulsu siłownik wraca do pozycji zero. Siłownik powinien pracować z siłą ok. 100N, więc napięcie układu 12V powinno wystarczyć. Osoby zainteresowane podjęciem wyzwania proszę o info na priv.

Re: Zlece wykonanie modulu uruchomieniowego silownika liniow

: czw 16 sty 2014, 12:57
autor: rzulfixon
Dzięki za odpowiedź.

Oczywiście zanim zamieściłem post, zrobiłem wstępne rozeznanie i nie udało mi się znaleźć sterownika w wbudowanym mostkiem H, który będzie odwracał polaryzację i powodował powrót siłownika do pozycji zero. Chodzi mi o jak najtańszy i najprostszy moduł. Jest bardzo dużo gotowców właczających/wyłączających napięcie po podaniu impulsu, jest też wiele drogich sterowników bram.

Macie może jakieś wskazówki?

Re: Zlece wykonanie modulu uruchomieniowego silownika liniow

: pn 17 lut 2014, 11:33
autor: niemiec_karol
Ja tam taki dobry w te sprawy nie jestem ale zapytaj się może tu www.rexair.pl, jakiś czas temu robiłem u nich siłowniki ISO no i działają już kilka miesięcy bez zarzutów . O ile dobrze pamiętam to parametry sprzętowe dobierał mi Rafał , może też powie ci coś więcej na temat twojej aplikacji .Powodzenia