Red Star 2005N

Zapytaj o instrukcję serwisową/schemat urządzenia
Waldek
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 8
Rejestracja: ndz 10 sie 2003, 21:40

Red Star 2005N

Postautor: Waldek » pn 26 gru 2005, 10:28

Poszukuje schematu kina Red Star 2005N i moze podpowiedzi , jesli ktos wie co moze być powodem że na eurozłaczy sygnał video jest w formacie 14:9 a na pozostałuch wyjsciach (Video i S-video) prawidlowy.

Waldek
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 8
Rejestracja: ndz 10 sie 2003, 21:40

Red Star 2005N

Postautor: Waldek » czw 29 gru 2005, 18:41

A moze ktos zna chociaz strone tej firmy ? nie moge nic znalezc poza opinia ze jest to firma renomowana co jest absurdalne chociazby z tego wzgledu ze w/w amplituner posiada moc 5x30W + 100W majac w koncowkach 3xTDA2005 + TDA2003. Niemniej posiadanie shcematu jest dla mnie dosc istotne.

PI

Postautor: PI » czw 29 gru 2005, 19:50

Witam; jak zwykle, firma to jakis cholerny krzak, może to byc odnoga od Mediona czy czegos podobnego. Ze schematami jest , jak wiadomo.....
Co do 16/9 - może trzeba pogrzebac w ustawieniach użytkownika, w menu tego cudeńka. Może cos jednak pisza w instrukcji użytkownika???

Waldek
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 8
Rejestracja: ndz 10 sie 2003, 21:40

Red Star 2005N

Postautor: Waldek » pt 30 gru 2005, 16:34

Dzieki za zabranie głosu , w instrukcji głownie pisza o wspaniałosciach tego sprzetu ale poniewaz jest to sprzet "doskonały" , format ustawiany jest automatycznie , wezme sie za rysowanie schematu oby tylko plytki nie były wielowarstwowe , bo wtedy nic z tego.Pozdrawiam :D

PI

Postautor: PI » pt 30 gru 2005, 22:53

Witam; nie chcę Kolegi zniechęcać, ale sprawa tkwi w oprogramowaniu i schemat raczej nic nie wyjaśni, tym bardziej, że procesory sygnałowe są w DVD dość skomplikowane i tak, czy siak współpracują z CCU, czyli z programem, który jest w nich "zaszyty".
PI

Waldek
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 8
Rejestracja: ndz 10 sie 2003, 21:40

Red Star 2005N

Postautor: Waldek » sob 31 gru 2005, 11:57

Dziekuje za podpowiedż , taka ewentualność brałem pod uwagę ale tez zakladalem że firma nie mogla by wypuścić czegos co nie dziłało by wraz z eurozłaczem , a poniewaz sygnal na pozostałych wyjsciach jest prawidłowy , być moze jest uszkodzony jakis element lub po prostu zimny lut , niestety plytki moga byc wielowarstwowe a poza tym zdobycie aplikacji ukladów jest trudne , dlatego pozwoliłem sobie zabrac glos na forum.

PI

Postautor: PI » sob 31 gru 2005, 20:20

Witam; teoretycznie jest mozliwe, aby na róznych wyjściach były rózne formaty, ale na zdrowy rozsądek nie trzyma sie to "kupy" i tak raczej sie nie zdarza, bo jaki by to miało sens??? Euro w pełnej obsadzie w zasadzie powtarza sygnały z innych wejśc/ wyjśc, z tym, że może byc oddzielone odpowiednimi kluczami elektronicznymi, ale niekoniecznie. Dodatkowo na euro wystepuja sygnały RGB, ale one maja taki sam format, jak jak CVBS czy S-Vid - no chyba, że procesor sygnałów wyjciowych jest bardzo rozbudowany i pozwala na duplikację sygnałów wyjsciowych w róznych formatach - co wydaje sie niemozliwe z przyczyn praktycznych, a także w pewnym sensie systemowych. Chociaż...... ale to raczej nie w takim sprzęcie. Uszkodzenia drobnych elementów aplikacji z pewnością nie moga mieć wpływu na format - tworzenie formatu jako zbioru znacznej ilości danych wymaga skomplikowanego procesora. Nie chce tu wchodzić w szczegóły, sprawa jest naprawdę skomplikowana.
PI

Waldek
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 8
Rejestracja: ndz 10 sie 2003, 21:40

Red Star 2005N

Postautor: Waldek » ndz 01 sty 2006, 9:38

Dzieluje za odpowiedz , niestety mam podbne poglady na ten temat i dlatego, poniewaz wszystko poza wyjsciem scart dziala normalnie , wlacze sie poprzez inne wyjscia.Pozdrawiam zyczac wszystkiego najlepszego w biezacym 2006r.

Agnieszka

red star system 2005N

Postautor: Agnieszka » pn 13 mar 2006, 15:56

A przy okazji mam pytanie czy ten model 2005N odtwarza zwykle cd z komputera :?: (ma dvix czy jak to sie tam nazywa) prosze o odpowiedz

Gość

Red Star 2005N

Postautor: Gość » sob 18 mar 2006, 10:30

Plyty nagrane w kompuerze a DviX , to sa dwie różne sprawy. Pytanie było malo precyzyjne , ale najprościej tłumaczac to , jesli chodzi o odtwarzanie to i tak i nie , jesli plyta CD czy DVD jast nagrana na komputerze wraz z oprogramowaniem umożliwiajacym odtworzenie na odtwarzaczu DVD to oczywiscie odtwarza ale jesli jest to film sciągniety np za pomoca jakiegos programu p2p , to jest to sam film (bo oprogramowanie jest w komputerze) i z tego co wiem nie odtworzy go żadne kino czy DVD. Natomiast posiadanie DiviXa , który słuzy do obsługi pewnych formatów plików , praktycznie nie jest potrzebne , jesli ktos uzywa orginalnych , tłoczonych w Polsce płyt. Nie zastanawialem się nad mozliwością wgrania wspomnianego oprogramowania , być moze że takowa istnieje , ale poniewaz nie znam i nie udało mi sie znależć strony tej firmy wolę wstrzymac się od eksperymentów .


Wróć do „Instrukcje serwisowe / schematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 45 gości