Szukam schematu radia DB-TRONIC DB-RDMP-5503-R

Zapytaj o instrukcję serwisową/schemat urządzenia
Nairda
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: ndz 22 paź 2006, 20:05

Szukam schematu radia DB-TRONIC DB-RDMP-5503-R

Postautor: Nairda » ndz 22 paź 2006, 20:08

witam tak jak w temacie szukam tego schematu lub wartości diód tego radia. Ja sie na tym nie znam ale elektryk kazal mi znalezc schemat lub wartości jakis diód bo bez tego nie moze ich wymienić :/ Gdyby ktoś mógłby mi pomóc bede wdzięczny.

ŁukaszK
Raczkujący użytkownik 4
Raczkujący użytkownik 4
Posty: 22
Rejestracja: pt 20 paź 2006, 12:45
Lokalizacja: katowice

Postautor: ŁukaszK » pn 23 paź 2006, 20:55

Witam ze schematem będzie problem, ale jak byś spytał tego elektryka gdzie znajdują się te diody to pomogę.

Nairda
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: ndz 22 paź 2006, 20:05

Postautor: Nairda » pn 23 paź 2006, 21:12

Jutro zapytam i postaram sie dokładnie powtórzyć. Dzieki za dobre chęci :)

ŁukaszK
Raczkujący użytkownik 4
Raczkujący użytkownik 4
Posty: 22
Rejestracja: pt 20 paź 2006, 12:45
Lokalizacja: katowice

Postautor: ŁukaszK » wt 24 paź 2006, 9:36

Ja pracuję w serwisie już kilka lat i nigdy nie było problemów z diodami, przynajmniej nie przypominam sobie. A co boli te radyjko?

Nairda
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: ndz 22 paź 2006, 20:05

Postautor: Nairda » wt 24 paź 2006, 10:25

wytlumacze od poczatku. miałem radyjko podłączone w autku, miałem naprawiany alternator i ten majster który go naprawiał sprawdzał mase przez blache nastepnie chciałem włączyć radio i umarło. Zaniosłem do mechanika i mi powiedział ze jakies diody sa spalone? i zeby to naprawić musi miec schemat tego radia lub znac wartości tych diód bo inaczej nie wymieni. Ja sie na tym nie znam ale szukałem w internecie i nic takiego nie moge znaleźć, dlatego wpisałem sie na forum, moze ktoś z was miał podobny problem albo jest w stanie podac mi wartości tych diód ?

ŁukaszK
Raczkujący użytkownik 4
Raczkujący użytkownik 4
Posty: 22
Rejestracja: pt 20 paź 2006, 12:45
Lokalizacja: katowice

Postautor: ŁukaszK » wt 24 paź 2006, 13:56

Hmmm a od kiedy w radyjach samochodowych padają diody tak żeby nie dało się ich odczytać? W tego typu radiach często uszkodza się tranzystor załanczający. Warto go sprawdzić. Jeżeli się spaliły diody zabezpieczające przed przepięciem to polecam 1N4007 (zwykła prostownicza), a możesz fotkę wysłać tej elektroniki?

Nairda
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: ndz 22 paź 2006, 20:05

Postautor: Nairda » ndz 29 paź 2006, 16:02

Witam ponownie. Odebrałem radio ed elektronika, no oczywiście nie naprawione. Oddał mi radio i oddzielnie 2 woreczki z jakimiś malutkimi owalnymi rzeczami (nie mam pojecia co to jest) na jednym jest napisane Z2 z kolei na drugim Z4. Nie wiem czy trzeba to wymienic czy po prostu znaleźć wartości tego. Jakieś propozycje albo rady?


Wróć do „Instrukcje serwisowe / schematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości

cron