MIKROFALóWKA M6245-schemat

Zapytaj o instrukcję serwisową/schemat urządzenia
danielwdaniel
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 9
Rejestracja: śr 07 lut 2007, 0:30

MIKROFALóWKA M6245-schemat

Postautor: danielwdaniel » śr 07 lut 2007, 19:44

Witam, poszukuje schematu mikrofalówki M6245 - pozdrawiam

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » czw 08 lut 2007, 2:00

Moze uda sie cos wymyslic na podstawie samego opisu problemu?
Pozdr.

danielwdaniel
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 9
Rejestracja: śr 07 lut 2007, 0:30

Postautor: danielwdaniel » czw 08 lut 2007, 23:05

witam, w mikrofalówce padł buzzer nie piszczy , słychać tylko delikatne "pykanie" zamiast typowego pisku. Dotykając palcem przetwornika jest wyczuwalne lekkie drgnięcie, dlatego sądzę, że generatorek "leży". Wy lutowałem kilka tranzystorów które łączyły się z przetwornikiem (piezo) i jeden z nich wydaje się trafiony , oznaczenie jego to : R1005 , ma on w swojej obudowie rezystorki ( tak widać na PDF-ie) . Na zakup jego nie miałem czasu a zrobiony układ z rezystorkami na zewnątrz nie działa, dalej nie bawiłem się by nie "uwalic" reszty układu a i ilość prób jest raczej ograniczona bo wyświetlacz cyfrowy trzeba odginać by do elementów się dostać. Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie. :D

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

mikrofala

Postautor: PI » pt 09 lut 2007, 1:51

Witam; moze to jest buzzer z własnym generatorem (wbudowanym); sa one dośc popularne. Może uszkodzony jest sam przetwornik, co w mikrofali jest dośc prawdopodobne. W kazdym razie eksperymenty w tej okolicy sa dośc ryzykowne, bo całoscia steruje na pewno jakis uC, który może się zbuntowac.
PI


Wróć do „Instrukcje serwisowe / schematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 43 gości