Falownik SIEMENS MICRO MASTER Junior

Zapytaj o instrukcję serwisową/schemat urządzenia
Kamiński A.
Piszący użytkownik 2
Piszący użytkownik 2
Posty: 41
Rejestracja: ndz 27 sie 2006, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Falownik SIEMENS MICRO MASTER Junior

Postautor: Kamiński A. » pn 17 mar 2008, 16:02

Czy ktoś wie jak zdjąć (odłączyć) płytkę z zaciskami sieciowymi w podanym falowniku Siemensa od reszty płyt - muszę poprawić lutowanie (lub ścieżkę) kondensatora C101 (330 uF/400V). Podejrzewam, że płyta jest połączona z dolną (tą z radiatorem) wtykami, ale nie mam pewności i wolę pytać.
Pozdrawiam
Andrzej K.

MarekM
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 86
Rejestracja: śr 24 lis 2004, 18:51
Kontaktowanie:

Postautor: MarekM » śr 16 kwie 2008, 20:14

Z reguły płyty sterujące ( wyświetlacz z przyciskami) łączone są z płytą mocy za pomocą wkrętów i na złączu wielopinowym. Po odkręceniu śrub należy ostrożnie płytkę sterującą podnieść i zsunąć z noży złącza. Ostrożnie z tym lutowaniem, gdyż jest to zazwyczaj druk wielowarstwowy i można "troszkę naburaczyć" nieodwracalnie. Budowa wygląda na klasyczną dla serii MicroMaster
marecki

Kamiński A.
Piszący użytkownik 2
Piszący użytkownik 2
Posty: 41
Rejestracja: ndz 27 sie 2006, 13:36
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: Kamiński A. » śr 16 kwie 2008, 22:40

Dziękuję za odpowiedż.
Tylko jak w pytaniu - nie chodziło mi o panel sterowania z wyświetlaczem , który jest na złączu a całość na zatrzaskach, tylko o płytę pod nim i połączenie jej z dolną płytą klejoną do radiatora. Na pewno nie jest to druk wielowarstwowy, a jakość plastiku i zatrzasków beznadziejna - łamią się pod własnym ciężarem :) . Wlutowałem kondensator odginając z umiarkowaną siłą płytę i jest OK.
Pozdrawiam
Andrzej


Wróć do „Instrukcje serwisowe / schematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 23 gości

cron