Kula świetlna-problem.

Zapytaj o instrukcję serwisową/schemat urządzenia
mentol1250
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: śr 19 gru 2012, 17:24

Kula świetlna-problem.

Postautor: mentol1250 » śr 19 gru 2012, 17:44

Witam, posiadam taką kulę świetlną... Zasilanie pod 220 V. Była obracana ale się popsuła więc wymontowałem silniczek już w tamtym roku. Jednak w tym nie ja tylko mój wujek chciał podłączyć ale mówi że coś jak zwarcie się zrobiło, coś spaliło dymek poszedł. Faktycznie po rozebraniu na płytce widać dwa nadpalenia(nie przepływa w ten sposób prąd)

Link
Widzimy iż z lewej półkuli wychodzi jeden kabel do podłączenia, natomiast z prawej aż 4.(nie widać ich są odlutowane)

Link

Link


białe linie to właśnie przerwany układ. Chciałem jakoś połączyć poprzez lutownice i kawałek kabelka koniec i początek uszkodzenia tak aby zachować przepływ jednak doszło do zwarcia po włożeniu do kontaktu.

Co muszę zrobić aby choć kula się świeciła cała? Dodam że jak była sprawna miła coś koło 7 funkcji mrygania. Coś wylutować jak podłaczyć 1-5 kable?

crystalics
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: sob 22 gru 2012, 1:30

Re: Kula świetlna-problem.

Postautor: crystalics » sob 22 gru 2012, 2:23

Witam
Przewód Nr1 do np:"N" gniazda, a przewody2,3,4,5 razem spiąć i do "L" gniazda sieciowego.
Nadmieniam, że żarówki pracowały do tej pory pulsacyjnie i nie grzały się tak intensywnie.Teraz prawdopodobnie będą osiągać dosyć wysoką temperaturę (nie spal chałupy!!!).
Układ ten jest zwykłym przykładem 4- kanałowego węża świetlnego,z zaprogramowanym systemem świecenia.
Najlepszym w tym przypadku, jeżeli mają świecić w sposób ciągły, to połączyć po 2 obwody szeregowo, czyli kanał 2i3 jako 1 obwód szeregowy, kanał 4i5 jako 2 obwód szeregowy. Oba powstałe obwody połączyć ze sobą równolegle i do sieci.
Będą świecić mniej intensywnie- bardziej przytulnie , ale wydłuży się żywotność żarówek.
PS Życzę zdrowych i pogodnych Świąt dla wszystkich.

dociekliwy#1
Raczkujący użytkownik 2
Raczkujący użytkownik 2
Posty: 10
Rejestracja: pn 28 sty 2013, 2:40
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Kula świetlna-problem.

Postautor: dociekliwy#1 » pn 28 sty 2013, 2:56

Witam.
Zdjęcie trochę nie ostre,ale wydaje mi się,że na pierwszym zdjęciu widać też "napuchnięty"kondensator elektrolityczny,który należy również wymienić.


Wróć do „Instrukcje serwisowe / schematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 3 gości

cron