szukam schematu radia SA-GX 170/180 Technics

Zapytaj o instrukcję serwisową/schemat urządzenia
w. Rybałtowski
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: czw 13 sty 2005, 8:35

szukam schematu radia SA-GX 170/180 Technics

Postautor: w. Rybałtowski » czw 13 sty 2005, 8:44

Poszukuję schematu radia - wzmacniacza
AV Control Stereo Receiver SA - GX 170 TECHNICS
Włącza się overload powyżej połowy mocy rozkręconej na potencjometrze
Kolumny raczej mam dobrane dobrze, Pnom = 60W
Końcówka mocy to Audio Power Module class H+; RSN 3306A
Wymieniłem kondensatory elektrolity i nic to nie zmieniło

PI

SA-GX170

Postautor: PI » pt 14 sty 2005, 2:10

Witam; ze schematem jest cienko - pewno trzeba będzie kupić w np.KLAR-PSP. Foxel lub www.schematy.pl
Nie wiem dlaczego, ale w kilku rozwiązaniach zastosowano system H+.
Pisze system, bo to raczej nie klasa a pewien chwyt techniczny.
Zazwyczaj w takich wypadkach wyłączanie sie może być spowodowane pojawianiem sie składowej stałej na wyjściu lub rzeczywiście przekroczeniem dop.prądów stopnia mocy, jeżeli system H+ nie działa prawidłowo. Bardzo trudno dac odpowiedź 1* - na odległość,
2* - nie znając szczegółów układu (podobne rozwiązania sporadycznie stosował NAD i Kenwood - ten drugi również w końcówce miał wściekle drogie hybrydy, tak jak te RSN..., chociaż struktura wewnętrzna była zupełnie inna). Tak więc poza ewent sprawdzeniem,czy nie pokazuje się składowa stała na wyjściu, bez schematu bedzie trudno... Powodzenia.

Witek
Raczkujący użytkownik 5
Raczkujący użytkownik 5
Posty: 29
Rejestracja: śr 26 lut 2003, 22:18
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontaktowanie:

RSN3306A - schemat wzm. mcz.

Postautor: Witek » śr 19 sty 2005, 22:08

Przypadkiem znalazłem schemat z tym scalakiem dotyczy to jakiegoś wzm. Technicsa SU-V620 zbiór jest pdf-em i ma 298 kB. Jeśli jesteś zaiteresowany do ci go wyślę. Zawsze to łatwiej idzie rozgryzanie jego zawiłości. Wyślę oczywiście, za frico.

Gość

Re: szukam schematu radia SA-GX 170/180 Technics

Postautor: Gość » ndz 15 maja 2005, 23:18

mam taki sprzet jak chcesz moge ci go opnąć kon.GG797416

maxwolos

schemat

Postautor: maxwolos » ndz 22 sty 2006, 1:06

witam schemat...hmm nie wiem ci ci potrzebny oddalem mojego technics sa-gx280 z taka sama objawa do serwisu i kolego mi powiedzial ze te technicsy maja wady fabryczne w wentylatorze... dlaczego a dlatego ze ten wnetylator jest sterowany przez 3 czujniki:
-tep wewnatrz obudowy
-tep na zewnatrz obudowy
-tep koncowki mocy - hybrydy...
jak jeden z tych czujnikow we wiatraku jest zwalony to jest overload i odlancza koncowki... wystarczy wieminic wiatrak na nowy koszt ok 90-140 zl zalezy jaka hurtownia
II diagnoza to taka ze sa zimne luty na tranzystorach spowodowane ostrym graniem nie wiem jak to mozliwe ale taki przypadek byl w sa-ex100 u kumpla... schematy sa podobne...
ja stawiam na ten wiatrak mozesz go dac do regeneracji ale daj do kompetentnej osoby... to zaplacisz ok 50 zl

pozdrawiam maxwolos

p.s moj technics chodzi juz jak marzenie ;)

maxwolos

schemat

Postautor: maxwolos » ndz 22 sty 2006, 1:08

jak bedziesz mail pyrtania to pisz na maila maxwolos@wp.pl to postaram sie zdobyc dla ciebei wiecej informacji.. osoba ktora naprawiala mi sprzet jest pewna ze kitu mi nie wstawiala :)

maxwolos

schemat.re

Postautor: maxwolos » ndz 22 sty 2006, 1:11

jak bedziesz mial wiecej pytan lub watpliwosci pisz na maila maxwolos@wp.pl postaram sie odpisac w miare szybko. osoba ktora naprawiala mi moj sprzet jest pewniakiem i nie sciemnia ze informacja jest pewna... jak bedziesz mial watpliwosci lub pytania-pisz

Pozdrawiam - maxwolos

waleeed00
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: pn 14 mar 2016, 13:00

Re: szukam schematu radia SA-GX 170/180 Technics

Postautor: waleeed00 » pn 14 mar 2016, 13:03

witam schemat...hmm nie wiem ci ci potrzebny oddalem mojego technics sa-gx280 z taka sama objawa do serwisu i kolego mi powiedzial ze te technicsy maja wady fabryczne w wentylatorze... dlaczego a dlatego ze ten wnetylator jest sterowany przez 3 czujniki:
-tep wewnatrz obudowy


Wróć do „Instrukcje serwisowe / schematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron