Pilot MAK2000 maxi

Zapytaj o instrukcję obsługi urządzenia.
diodus
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 99
Rejestracja: czw 17 lis 2005, 19:52
Lokalizacja: Wrocek
Kontaktowanie:

Pilot MAK2000 maxi

Postautor: diodus » śr 18 kwie 2007, 15:43

Witam...!
Czy jakaś dobra duszyczka by mnie nie poratowała spisem kodów do pilota MAK2000 maxi , a konkretnie chodzi mi o TV Sony.
Gdzieś mi wcięło książeczkę w której jest takowy załącznik. NIestety nie wiedzieć czemu producent nie zamieszcza na stronie www nic oprócz suchej instrukcji programowania. Od razu uprzedzę iż wiem że można szukać kodów(i czekać na reakcję ON/OFF telewizora) ale chcę sterować pewne urządzenie poprzez inne przyciski(ponoć przycisk telegazety), stąd muszę mieć gotowe kody i sprawdzać całą klawiszologię... może zaskoczy.
Albo ktoś już w ciemno wie jakim kodem wysterować wyzwalanie w aparacie Pentax K100D. Aby jeszcze zawęzić tok rozumowania, nie pozwalająć na bezsensowną dyskusję, dodam że szkoda mi pieniędzy na zakup zamiennika pilota który będę uzywał sporadycznie, skoro mam uniwersalny.

PS. Dziś wypróbowałem tani pilot - Alphard URC22B. Kod 130 (sony) i pięknie mozna zdalnie robić fotki przy pomocy 4 kolorowych przycisków(ABCD). Może sie komuś takie info przyda :lol:

gienekp
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: pn 29 maja 2006, 14:04
Lokalizacja: Odolanów

Kody do MAKA...

Postautor: gienekp » pt 20 kwie 2007, 20:14

Kolego posiadam książkę do tego pilota.Mogę przesłać Ci skany kodów Sony na priv.
mój adres
sq3bys@wp.pl

diodus
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 99
Rejestracja: czw 17 lis 2005, 19:52
Lokalizacja: Wrocek
Kontaktowanie:

Postautor: diodus » pt 20 kwie 2007, 21:20

Dziekuję za zainteresowanie. Moj "mejl" to mih1"orangutan"tlen.pl

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » pt 20 kwie 2007, 23:59

A nie mozna zamiescic tutaj? Kody chyba nie sa objete patentem ani tajemnica? Skoro forum jest dla wszystkich, to wiedza chyba tez...
Pozdr.

gienekp
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: pn 29 maja 2006, 14:04
Lokalizacja: Odolanów

Postautor: gienekp » sob 21 kwie 2007, 10:14

[quote="movzx"]A nie mozna zamiescic tutaj? Kody chyba nie sa objete patentem ani tajemnica? Skoro forum jest dla wszystkich, to wiedza chyba tez...
Pozdr.[/quote
Jasne,że można i z przyjemnością bym to zrobił,ale....nie potrafię.Cóż jestem tylko samoukiem i to w dość podeszłym wieku,więc pewnych rzeczy po prostu nie umiem.Ale mogę przesłać koledze kody wybranego urządzenia i z przyjemnością je zobaczę na elenocie.Cała ksiązka liczy niestety 136 stron wieć jej skany zajęłyby dużo miejsca.Ale jestem gotów to zrobić

diodus
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 99
Rejestracja: czw 17 lis 2005, 19:52
Lokalizacja: Wrocek
Kontaktowanie:

Postautor: diodus » sob 21 kwie 2007, 12:54

Sprawa sie rozwiązała, dzieki uprzejmości pomocnych ludzi, otrzymałem skan kawałka załącznika. W sumie ciężko powiedzieć czemu akurat załącznk stanowiacy integralną część instrukcji książeczkowej nie jest dostępny na stronach producenta. Na wszelki wypadek przed opublikowaniem warto by było zapytać ich o zdanie.
Zaś co do zamieszczenia całej instrukcji na elenocie.... cóż... W sumie to już dosyć stara konstrukcja. Po niej były mak2002 a teraz fokus i podobne. Akurat w moim jednostkowym przypadku takie coś było przez moment przydatne. Jeśli by miało służyć większej ilości osób i nie było przeciwskazań do publikacji - czemu nie.
Wracając zaś do sedna problemu...
Niniejszym informuję, że aparat Pentax K100D można zdalnie wyzwalać pilotem MAK2000 maxi wklepując np pod urządzenia AUX kod 1162. Przyciskiem który uruchamia migawkę jest TXT/pause(still) a znajduje sie on pod "plusowym" klawiszem od regulacji kontrastu. Z tego co wyczytałem na necie udaje sie to również na oryginalnych pilotach Sony modele RM864/836/839. W tych przypadkach przyciskiem aktywujacym jest również przycisk TXT. Mam nadzieję, że komuś sie to przyda przy robieniu rodzinnej fotki lub też do zdjęć nocnych :D

PS. Przypuszczam że podobnie można zmusić do "współpracy" wiele innych modeli aparatów dysponujących podczerwienią.

jmomot
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: wt 17 sty 2006, 13:33
Lokalizacja: Zator

Postautor: jmomot » wt 24 kwie 2007, 15:47

Wyszukiwarka kodów jest również na stronie domowej Elmaka pod adresem
http://wyszukiwarka.elmak.pl/index2.php?jezyk=pl

pozdrawiam
Jar

diodus
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 99
Rejestracja: czw 17 lis 2005, 19:52
Lokalizacja: Wrocek
Kontaktowanie:

Postautor: diodus » wt 24 kwie 2007, 16:21

No właśnie.... A ja nie zauważyłem. Gapa. :oops: Od razu poleciałem do zakładki "pobierz". W sumie jest prawie to co w załaczniku. Nie ma tylko mapowania przycisków. Ale są kody, czyli to o co mi chodziło. Czyli temat można uznać definitywnie za zamknięty, chyba że kogoś jeszcze interesuje odpalanie aparatu przy pomocy podczerwieni. Zwykle producenci piloty IR sprzedają jako wyposażenie dodatkowe i w dodatku każą słono sobie płacić.


Wróć do „Instrukcje obsługi urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości