Zamiennik układu L165V

Zapytaj o zamiennik trudno dostępnych lub nieprodukowanych już elementów elektronicznych
kisiel20
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 5
Rejestracja: śr 21 sty 2009, 15:03
Lokalizacja: Skoczów
Kontaktowanie:

Zamiennik układu L165V

Postautor: kisiel20 » śr 21 sty 2009, 21:02

Witam. Mam pytanie o jakiś zamiennik układu L165V(wzmacniacz końcowy na wyjściu do galv -X/Y) który mógłbym zamiast niego wlutować w poniższej aplikacji bez zmieniania wartości pozostałych elementów. Myślałem o zastosowaniu zamiast oryginału np tda2050 lecz nie jestem pewny czy mogę go tutaj wstawić. Czekam na podpowiedzi .Pozdrawiam
Załączniki
servo amp15k.pdf
(39.56 KiB) Pobrany 508 razy

^Target
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 217
Rejestracja: śr 21 sty 2004, 9:45
Lokalizacja: okolice Bielska-Białej
Kontaktowanie:

ciekawe

Postautor: ^Target » śr 21 sty 2009, 23:48

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać to odrobinę nieeleganckie, jednak większość parametrów i budowa wewnętrzna są zbliżone, a rozkład wyprowadzeń jest identyczny. O ile tylko układ nie pracuje na granicy swoich możliwości, to taka zamiana powinna się udać. Swoją drogą ciekawa sprawa - układy teoretycznie do zupełnie innych zastosowań wydają się być wymienne między sobą.
Do czego to serwo, jeśli można spytać ?
chciałeś zrobić wzmacniacz, a wyszedł jak zwykle ... mieszacz :/

"Eksperci nie mają monopolu na dobre rady" - Bob Pease
nie jestem żadnym specjalistą

kisiel20
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 5
Rejestracja: śr 21 sty 2009, 15:03
Lokalizacja: Skoczów
Kontaktowanie:

Postautor: kisiel20 » czw 22 sty 2009, 18:58

Witam sąsiada:-) Jest to schemat sterownika do skanera laserowego X/Y(taki jak na laser show), a dokładniej do zasilania i pozycjonowania galv które odchylają wiązkę laserową.Zaryzykuję i wstawię tam to tda2050 jak coś nie wyjdzie to najwyżej polecą elementy jedynie przy nim. Dziękuję za podpowiedz. Przeglądałem opisy techniczne jednego i drugiego i wychodzi że 95 % wszystkich danych pasuje. Zobaczymy jak to uruchomię.Pozdrawiam


Wróć do „Zamienniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości

cron