Potrzebuje pomocy

Zapytaj o zamiennik trudno dostępnych lub nieprodukowanych już elementów elektronicznych
jnsos
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: ndz 04 kwie 2010, 8:19

Potrzebuje pomocy

Postautor: jnsos » ndz 04 kwie 2010, 8:32

Witam jestem nowy ,mam na imie Janek i życze wszystkim wesołych świąt.
Padł mi regler w motocyklu ,a nie moge namierzyć nigdzie takich elementów,może jakaś dobra dusza mi pomoże znaleź zamienniki.
KCV121
S4035K
S4055M

^Target
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 217
Rejestracja: śr 21 sty 2004, 9:45
Lokalizacja: okolice Bielska-Białej
Kontaktowanie:

Postautor: ^Target » ndz 04 kwie 2010, 9:49

Zdjęcie elementów, model motocykla, rodzaj układu zapłonowego? Wszystko może być pomocne, na razie zero konkretów...
chciałeś zrobić wzmacniacz, a wyszedł jak zwykle ... mieszacz :/

"Eksperci nie mają monopolu na dobre rady" - Bob Pease
nie jestem żadnym specjalistą

jnsos
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: ndz 04 kwie 2010, 8:19

Postautor: jnsos » ndz 04 kwie 2010, 10:23

jest to regulator pradnicy jednofazowej harleya 2002r
namierzyłem na gogle opisy ale nie wiem czym to zastapic?
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet- ... 4035K.html
i
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet- ... 4035K.html

A KCV 121 nic takiego nie mogę znaleź

^Target
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 217
Rejestracja: śr 21 sty 2004, 9:45
Lokalizacja: okolice Bielska-Białej
Kontaktowanie:

Postautor: ^Target » ndz 04 kwie 2010, 13:16

Dosyć mocne tyrystory, żeby je uszkodzić trzeba naprawdę trudnych warunków. Sprawdź, czy czasem szczotki wirnika się nie zwarły, lub nadmiernie nie zużyły. Może któryś z przewodów uległ zwarciu do korpusu? Przepiszcz multimetrem. Wystrzelenie nowego kompletu tyrystorów byłoby kosztowne i raczej denerwujące. Słabszy S4035K można by zastąpić przez TYN640G z tme.pl (mniejsza, ale nie izolowana obudowa!). Z większym może być problem, powszechne są tylko wysokonapięciowe w gigantycznych obudowach i zdecydowanie za drogie. Duży wybór (w tym oryginałów) jest w Farnellu, ale ceny też odpowiednie. S4035K ( http://pl.farnell.com/littelfuse/s4035k ... dp/7938720 ); S4055M ->S6055M ( http://pl.farnell.com/littelfuse/s6055m ... dp/7939140 ). Ten KCV121 w jakiej obudowie? Zdjęcia nadal mile widziane
chciałeś zrobić wzmacniacz, a wyszedł jak zwykle ... mieszacz :/



"Eksperci nie mają monopolu na dobre rady" - Bob Pease

nie jestem żadnym specjalistą

jnsos
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: ndz 04 kwie 2010, 8:19

Postautor: jnsos » ndz 04 kwie 2010, 20:21

to jest alternator bez szczotek - stator i magneto ,miałem zwarte dwie dioty 40amperowe i to prawdopodobnie zrobiło zwarcie.A ten kcv121 chyba kondesator zepsułem sam jak czysciłem go z gumy niechcącą urwałem
dzieki serdeczne za pomoc
powiedz jak to kupic w tym farelu oni są w polsce?

^Target
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 217
Rejestracja: śr 21 sty 2004, 9:45
Lokalizacja: okolice Bielska-Białej
Kontaktowanie:

Postautor: ^Target » pn 05 kwie 2010, 0:08

Mają przedstawicielstwo, niemniej zakupy robi się po prostu on-line. Przesyłki wysyłają kurierem, można się zarejestrować jako "cywil" lub posłużyć się jakąś firmą (najlepiej znajomą i zarejestrowaną). Koszty zakupów i czasem dodatkowego sprowadzenia elementów są wysokie, należy pilnować, jaka kwota wychodzi na końcowym zamówieniu. Generalnie firmy typu Farnell, Elfa etc. są tzw. ostatnimi deskami ratunku, jeśli potrzebny jest trudno dostępny lub niepopularny element, w tym przypadku niestety na to wygląda. Pewnie w US w pierwszym lepszym sklepie elektronicznym kupiłbyś tyrystory Littelfuse'a, w EU nie jest to takie proste.
chciałeś zrobić wzmacniacz, a wyszedł jak zwykle ... mieszacz :/



"Eksperci nie mają monopolu na dobre rady" - Bob Pease

nie jestem żadnym specjalistą

Ira G.nab
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 6
Rejestracja: pt 21 kwie 2017, 20:42

Potrzebuje pomocy

Postautor: Ira G.nab » sob 29 kwie 2017, 0:16

Witam serdecznie .
Potrzebuje pomocy w wypelnieniu nastepujacego formularza, ktore rubryki nalezy wypelnic a ktore wypelnia lekarz?.
Zaznaczylam 3 kolorami zdania do wypelnienia, prosze o okreslnie ktore wypelnia lekarz a ktore wypelniam ja sama.
Zdjecia podaje ponizej.
Jest to formularz z przychodni lekarskiej.
SELF REFERAL LETTER TO MIDWIFERY SERVICES
Rejestruje sie w przychodni poraz pierwszy i niemam pojecia co oznaczaja te skroty tak wiec jesli ktokolwiek mial z tym doczynienia to prosze o pomoc.
Z gory dziekuje i czekam na wiadomosci.


Wróć do „Zamienniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości

cron